آغاز طرح ملی آموزش رایگان برنامه‌نویسی و مهارت‌های دیجیتال از شبکه آموزش سیما

حمیدزاده
اشتراک‌گذاری در:
آغاز طرح ملی آموزش رایگان برنامه نویسی و مهارتهای دیجیتال از شبکه آموزش سیما
آغاز طرح ملی آموزش رایگان برنامه نویسی و مهارتهای دیجیتال از شبکه آموزش سیما

فهرست مطالب

میثم عابدی معاون فناوری و نوآوری وزیر ارتباطات از آغاز طرح ملی آموزش برنامه‌نویسی و مهارت‌های دیجیتال از نیمه دوم تیرماه خبر داد. این طرح که با همکاری مشترک وزارت ارتباطات و سازمان صداوسیما آغاز شده‌است، با هدف عدالت آموزشی، ایجاد حس شور و نشاط، آموزش مهارت‌های کاربردی برای زندگی بهتر و اشتغال‌آفرینی بصورت رایگان در دسترس دانش‌آموزان سراسر کشور قرار گرفته است.

به گفته وی این طرح با هدف افزایش سهم اقتصاد دیجیتال در تولید ناخالص داخلی، بر اساس برنامه هفتم توسعه و برای جامعه هدف کودک و نوجوان طراحی و اجرا شده است. عابدی افزود: این طرح در مدرسه «فنانو» با همکاری شبکه آموزش صداوسیما در قالب مدرسه تابستانی مهارت راه اندازی شده‌است و حضور و مشارکت دانش‌آموزان سراسر کشور در آن رایگان است. همچنین به گفته مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت ارتباطات وفناوری اطلاعات، کلاس‌های آموزش رایگان «طراحی وب» و« برنامه‌نویسی‌های پایتون و اسکرچ» با ویژگی‌های یادگیری ساده، جذاب و خوشایند نسل جدید، هم‌اکنون در شبکه آموزش سیما و در قالب مدرسه تابستانه مهارت در حال پخش است و این شبکه برای کودکان دبستانی و دانش‌آموزان دوره‌های متوسطه برنامه‌های مجزا دارد.

علاوه بر پخش محتوای آموزشی در شبکه آموزش سیما، مدرسه فنانو با بارگذاری محتوا و ویدئوهای آموزشی بر روی پلتفرم جامع آموزشی «ماه» به صورت بر خط نیز در دسترس دانش‌آموزان سراسر کشور قرار گرفته‌است. علاقمندان به حضور در مدرسه فنانو می‌توانند با مراجعه به سامانه www.maah7.ir  ثبت‌نام و حضور خود را در این کلاس‌ها به صورت رسمی اعلام کنند.

همچنین در انتهای دوره آموزشی تابستان ۱۴۰۲ از همه شرکت‌کنندگان ارزیابی انجام شده و بنا به امتیازکسب شده، گواهی‌نامه معتبر صادر خواهد شد.

در انتها معاون وزیر ارتباطات، خاطرنشان کرد که بالابردن سطح علمی و سواد دیجیتال فردی و خانواده، بالا بردن سطح استاندارد آموزشی و سطح کیفی محتوا و محیط آموزشی کودک و نوجوان و سامان بخشی به محیط قابل دسترس نسل آینده از راهبردهای این رویداد بزرگ ملی است.

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *