استعلام کارت پایان خدمت

حمیدزاده
اشتراک‌گذاری در:
استعلام کارت پایان خدمت
استعلام کارت پایان خدمت

فهرست مطالب

کارت پایان خدمت سربازی معمولا 15 روز پس از اتمام دوره سربازی برای مشمولینی که خدمت سربازی را به اتمام رسانده‌اند و یا توانسته‌اند با یکی از روش‌های مصوب در سازمان نظام‌وظیفه عمومی معافیت بگیرند، صادر می‌شود.

اما گاهی اوقات پیش می‌آید که افراد پس از گذشت 3 هفته همچنان کارت پایان‌خدمت خود را دریافت نکرده‌اند. در این گونه مواقع، فرد می‌تواند از طریق سامانه استعلام کارت پایان‌خدمت سربازی، وضعیت کارت خود را بررسی کند.

برای این‌کار ابتدا وارد سایت نظام‌وظیفه به آدرس: vazifeh.police.ir شده و روی گزینه خدمات الکترونیکی کلیک کنید.

سامانه استعلام کارت پایان خدمت سربازی

در این مرحله شما به سامانه سخا هدایت می‌شوید. ابتدا در قسمت اول کد ملی خود را به عنوان نام کاربری و در قسمت دوم، رمز عبور که همان کد سخا می‌باشد را وارد کنید. در پایان کد امنیتی ارائه شده را در کادر مربوطه تایپ کرده و وارد سامانه شوید.

 

ورود به سامانه سخا

 

لازم به یادآوری است که کد سخا یک شناسه پنج‌رقمی است که برای هر مشمول به طور مجزا صادر می‌شود. مشمولان می‌توانند برای دریافت کد سخا به دفاتر پلیس +10 مراجعه و این کد را دریافت کنند. از کد سخا برای اطلاع از وضعیت خدمت سربازی، تاریخ پایان‌خدمت، پیگیری وضعیت امریه مشمولان، وضعیت معافیت، کفالت و… می‌توان استفاده کرد.

کد سخا

اکنون برای استعلام کارت پایان‌خدمت، روی گزینه وظیفه عمومی در قسمت راست کلیک نموده و سپس گزینه استعلام را انتخاب کنید تا تمامی موارد مربوط به وضعیت خدمت و کارت خدمت شما نمایش داده شود.

 

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین‌های فناوری