دریافت گواهی نامه بین المللی رانندگی بدون مراجعه حضوری

حمیدزاده
اشتراک‌گذاری در:

فهرست مطالب

اگر قصد سفر به کشورهای خارجی را دارید و دلتان می‌خواهد رانندگی در آن کشور را تجربه کنید، باید نسبت به دریافت گواهی‌نامه بین‌المللی رانندگی اقدام کنید. البته لازم به ذکر است که تنها در صورتی می‌توانید گواهی‌نامه بین‌المللی رانندگی دریافت کنید که پاسپورت و یا گذرنامه معتبر داشته باشید. در صورت نداشتن گذرنامه، ابتدا به سراغ گرفتن پاسپورت رفته و سپس برای دریافت گواهی‌نامه اقدام کنید.

در ایران کانون جهان‌گردی واتومبیلرانی جمهوری اسلامی ایران مسئول ارائه خدمات مربوط به صدور گواهی‌نامه بین‌المللی رانندگی است و شما می‌توانید به دو صورت اینترنتی و یا حضوری برای صدور مجوز خود اقدام کنید.

برای دریافت گواهی‌نامه به صورت غیر حضوری، ابتدا به سامانه فروش اینترنتی گواهی‌نامه بین‌‌المللی به آدرس shop.taci.ir مراجعه کرده، شرایط اخذ گواهی‌نامـه را مطالعه و سپس در این سامانه ثبت نام کنید.

در سمت راست صفحه با وارد کردن آدرس ایمیل به عنوان نام کاربری و همچنین تعیین رمز عبور، وارد سامانه شوید.

 

 

اکنون قوانین را مطالعه کرده و مدارک خواسته شده را به صورت عکس و با کیفیت بالا اسکن کنید و سپس در سامانه آپلود کنید.

نکته: سعی کنید قبل از فرایند ثبت نام، مدارک خواسته شده را که شامل:

1. اصل گواهینامه رانندگی معتبر جمهوری اسلامی ایران با اعتبار حداقل یک ماه و سه روز (برای گواهینامه بین ‌المللی رانندگی ۱ ساله) واعتبار حداقل ۳ سال (برای دریافت گواهینامه رانندگی بین ‌المللی ۳ ساله)

2. یک قطعه عکس تمام‌رخ ۴*۳ (با حجاب اسلامی برای بانوان)

3. گواهی‌نامه بین‌المللی قبلی (در صورت معتبر بودن)

4. اصل یا کپی صفحه اول پاسپورت را آماده کنید.

در مرحله بعدی فرمی را که سامانه برای شما می‌آورد، به دو زبان فارسی و انگلیسی پر کرده، سپس روی گزینه خرید گواهی‌نامه بین‌‌المللی کلیک کرده و وارد صفحه پرداخت شوید. با توجه به نوع  گواهی‌نامه درخواستی، هزینه مورد نظر را با استفاده از انواع کارت‌های بانکی عضو شتاب و همچنین رمز دوم پرداخت کنید. اکنون نام و مشخصات کامل آدرس پستی را برای ارسال گواهی‌نامه از طریق پست وارد کرده و روی گزینه ادامه کلیک کنید.

گواهی‌نامه رانندگی بین‌المللی صادر شده، پس از دریافت پیامک مبنی بر صادر شدن مجوز بین‌المللی، در کلیه نقاط کشور پس از 7 روز کاری (بدون احتساب روزهای تعطیل) به دست شما خواهد رسید.

لازم به ذکر است که متقاضیانی که می‌خواهند اسناد رانندگی بین‌المللی را سریع‌تر از زمان اعلام شده در اختیار داشته باشند، باید به صورت حضوری به نمایندگی‌های معتبر کانون جهانگردی و اتومبیلرانی  در سرتاسر کشور مراجعه کرده و با ارایه مدارک مورد نیاز در همان روز گواهی‌نامه خود را دریافت کنند.

 

 

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین‌های فناوری