،

دلایل بن شدن پلی استیشن

زارعی
اشتراک‌گذاری در:
دلایل بن شدن پلی استیشن

احتمالا شنیده اید که برخی از کاربران دچار بن شدن پلی استیشن خود شده اند. هر دستگاه  و یا پلتفرمی که در اختیار ما قرار می گیرد دارای قوانین و راهکارهایی است که زیر پا گذاشتن آن ها هزینه های را در بر دارد. مفهوم بن شدن و مسدود شدن ps4 به چه معناست؟ یک اکانت در چه زمانی ممکن است بن شود؟ چگونه می توان از بروز چنین مشکلی پیشگیری کرد؟ ما در این مقاله قصد داریم علاوه بر پاسخ به این سوالات راهکارهای طلایی این حوزه را برای شما بازگو کنیم. برای بهره مندی از این نکات کلیدی و ارزشمند کار با پلی استیشن با ما همراه باشید.

 

بن شدن با معلق شدن چه تفاوتی دارد؟

مفهوم بن شدن و معلق شدن پلی استیشن دو مفهوم جداگانه است. بن شدن دستگاه شما بدین معنا است که کنسول به دلیل نقض قوانین شرکت سونی در مدت زمان نا معینی مسدود شده است و امکان دسترسی شما به بازی های آنلاین وجود ندارد. برای رفع این مشکل لازم است با پشتیبانی سونی و پلی استیشن مکاتباتی را انجام دهید و سعی کنید مشکل ایجاد شده را برطرف نمایید.

در رابطه با معلق شدن دستگاه ps4 تنها یک ایمیل از طرف پلی استیشن به شما می رسد که توضیح می دهد دستگاه شما به علت نقض قوانین معلق شده است و شما تا مدتی حدوداً یک ماه نمی توانید به شبکه پلی استیشن دسترسی داشته باشید. بعد از گذشت مدت معین شده، حالت تعلیق خود به خود از روی دستگاه برداشته می شود و شما مثل گذشته می توانید از بازی های دیجیتال استفاده کنید.

در واقع می توان گفت که بن شدن پلی استیشن در واقع همان مسدود شدن است. در این حالت به هیچ عنوان نمی تواند با هیچ اکانت پلی استیشن نتورکی به بازی های آنلاین بپردازد. در این زمان امکان دسترسی به بازی های آنلاین را نخواهید داشت. اما هنوز نیز می توانید به صورت فیزیکی بازی های را خریداری کنید و به صورت آفلاین از بازی لذت ببرید. اما اگر اکانت شما معلق شود، شما می توانید در همان لحظه با ساخت یک حساب کاربری جدید به صورت مجدد به بازی های آنلاین خود بپردازید.

 

چه دلایلی منجر به بن شدن پلی استیشن می شود؟

در این قسمت دو نمونه از مهمترین و عمده ترین دلایل بن شدن اکانت ps4 و راه های جلوگیری از آن شرح داده شده است. در صورتی که از پلی استیشن استفاده می ‌کنید به شما توصیه می کنیم که به هیچ عنوان این قسمت از مقاله را از دست ندهید.

 • بازی با اکانت های هکی

از دلایلی که باعث بن شدن ps4 کاربران ایرانی می شود، استفاده از اکانت های شیرینگ و یا هکی است. زمانی که شما از این اکانت ها استفاده کنید و به اینترنت متصل شوید، شرکت سونی متوجه این عمل شده و موجب بن شدن کنسول ps4 شما می شود. فرض کنید فردی که اکانت اصلی گیمی را از شرکت سونی خریداری کرده و از آن برای بازی استفاده می کند، شما می توانید به شیوه های مختلف آن را هک کرده و یا بدون رعایت قوانین از آن استفاده کنید.

در شرایطی که فردی که اکانت را به صورت قانونی خریداری کرده است و متوجه استفاده غیر قانونی  شما از حساب کاربری خود شود، می تواند این عمل را گزارش دهد و کنسول ps4 شما را بن کند. بنابراین لازم است شما از خرید و استفاده از اکانت های هکی خودداری کنید؛ زیرا این عمل برای شما این روش ریسک های زیادی را به همراه خواهد داشت. به همین خاطر لازم است از فروشگاه های معتبر اکانت های قانونی را خریداری کرده و از آن بدون ریسک استفاده کرده و لذت ببرید.

مهمترین نکته ای که در این زمینه وجود دارد این است که بن شدن ps4 به اکانت psn مربوط نمی شود. به این ترتیب شما می توانید از اکانت psn خود را در کنسول دیگر استفاده کنید. پس زمانی که قصد خرید کنسول ps4 دست دوم را دارید، قبل از هر کاری باید از بن نبودن دستگاه اطمینان لازم را کسب کنید.

چه دلایلی منجر به بن شدن پلی استیشن می شود؟

 • رفتارهای نامناسب و ریپورت شدن

رفتارهای نامناسب و ریپورت شدن یکی از اصلی ترین دلایل بن شدن دستگاه است. در psn یا شبکه پلی استیشن قابلیت هایی تعبیه شده است که از طریق آن می توانید دیگران را ریپورت کنید. در صورتی که شبکه پلی استیشن متوجه شود که شما برای گیمرهای این مجموعه مزاحمت ایجاد می کنید و برای آن ها مضر هستید، شما را بن می کند. قسمت برخی از مهمترین دلایل بن شدن به دلیل ریپورت آورده شده است:

 • بی احترامی به افراد مختلف(hate speech)
 • تقلب و چیت زدن (cheating)
 • تهدید دیگران (threatening)
 • قلدری برای گیمر های دیگر (bullying)

 

چگونه می توان مشکل بن شدن کنسول را رفع کرد؟

زمانی که کنسول ps4 شما بن می شود، یک کد دریافت می‌ کنید. شما می توانید با وارد کردن این کد در قسمت پشتیبانی سایت پلی استیشن، متوجه شوید که دستگاه شما به صورت موقتی یا به صورت دائمی بن شده است. اگر مشکل موقتی بود لازم نیست که کاری را انجام دهید؛ زیرا دستگاه شما پس از یک ماه مجددا قابل استفاده خواهد بود. اما اگر متوجه شدید دستگاه شما به صورت دائمی بن شده است؛ باید با بازی های آنلاین خداحافظی کنید؛ زیرا شما به هیچ عنوان نمی توانید این محدودیت را خنثی کنید. شرکت سونی زمانی که حریم شخصی کاربران نقض شود، بسیار سختگیرانه عمل می کند. مراقب کلاهبردارانی باشید که با وعده برطرف کردن بن شدن دائمی کنسول سعی دارند که شما را فریب دهند.

 

چگونه قبل از خرید، ps4 بن شده را تشخیص دهیم؟

شاید خرید ps4 به صورت دست دوم شما را بترساند، اما جای نگرانی نیست. شما می توانید به راحتی بن بودن دستگاه را بررسی کنید. برای امتحان کردن دستگاه در صورتی که اکانت psn دارید، به قسمت اکانت های جدید وارد شوید و ایمیل و رمز عبور خود را وارد کنید. در صورتی که اکانت psn ندارید، به راحتی می توانید در کمتر از پنج دقیقه آن را بسازید. اگر هنگام وارد شدن به اکانت psn پیغامی مبنی بر بن شدن دستگاه را دریافت نکنید، می توانید از بن نبودن دستگاه خود مطمئن شوید.

کدهای دستوری مختلف بن شدن دستگاه PS4

کدهای دستوری مختلف بن شدن دستگاه PS4

در این قسمت کدهای دستوری مختلف و معانی آن ها نمایش داده شده است:

 • WS-37337-3: این حساب PSN، به طور موقت در حالت تعلیق قرار گرفته است.
 • WS-37338-4: استفاده از این حساب PSN برای همیشه از پلی استیشن ممنوع شده است.
 • WS-37368-7: این حساب از کنسول PS4 مسدود شده است.
 • 8002A231: حساب PSN، به حالت تعلیق قرار دارد.
 • 80710016: برای کسب اطلاعات بیشتر به کد خطای WS-37397 مراجعه کنید. این آدرس به دلیل فعالیتی که شرایط خدمات PSN و کاربر را نقض کرده است، مسدود شده است.

 

آیا می توان با دور زدن محدودیت اکانت جدیدی ساخت؟

ابتدا سعی کنید از دلیل بن شدن خود مطمئن شوید؛ زیرا ممکن است به صورت موقتی بن شده باشید. در صورتی که به صورت دائمی بن شده باشید، ساخت اکانت جدید مشکلی را بر طرف نمی کند. در این زمان لازم است با پشتیبانی شرکت نینتندو تماس گرفته و با آن ها صحبت کنید. اکانت های نینتندو در موارد بسیار نادری، بن می شوند. به همین خاطر در صورتی که اکانت شما بن شده است، احتمالا قوانین را به صورت کاملا جدی نقض کرده اید. در چنین شرایطی امکان اتصال شما به سرور نینتندو وجود ندارد و به هیچ عنوان نمی توانید به بازی های آنلاین دسترسی داشته و یا آن ها را دانلود کنید. اما شاید بتوان با استفاده از روشی این محدودیت را دور زد. برای این کار دیتای بازی را از وبسایت نینتندو دانلود کرده و سپس از ویژگی Update Download Progress کنسولی برای انتقال دیتا استفاده کنید.

آیا می توان با دور زدن محدودیت اکانت جدیدی ساخت؟

سخن پایانی

در صورت استفاده نادرست و یا هکی از اکانت های غیر قانونی، ممکن است شرکت سونی دستگاه شما را بن کرده و به حالت تعلیق درآورد. علاوه بر این، شرکت سونی اگر متوجه شود که کاربری برای دیگران مزاحمت ایجاد می کند و تعداد زیادی از گیمرها اکانت خاصی را به دلایل مشخص ریپورت کنند، کاربر مورد نظر را بن می کند. در صورتی که اکانت شما مسدود شده باشد، می توانید با وارد کردن کد مورد نظر در وبسایت پلی استیشن از معلق بودن و یا بن شدن دستگاه خود اطمینان کسب کنید. در بیشتر موارد ممکن است که حساب شما تنها حدود یک ماه مسدود شده باشد.

 

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *