همراه اول اعلام کرد: 5574 پتابایت مصرف دیتا مشترکین 1401

ارشادی
اشتراک‌گذاری در:
مجمع عمومی سالیانه همراه اول

طبق اعلام مدیرعامل همراه اول، تعرفه‌گذاری اینترنت در کشور وحشتناک است. دلیل این موضوع قیمت‌گذاری دستوری در این حوزه توسط این مقام ارشد اعلام شده است وهمچنین وی اشاره کرد سهم دولت و باقی هزینه‌های مالیاتی باعث می‌شود بیش از نیمی از درآمد اپراتور از دست برود. اخوانگفت: مصرف تمام دیتا مشترک های همراه اول، پارسال 5574 پتابایت بوده است، رقمی که نزدیک به سال 1400 است و نسبت به سال قبل، رشد قابل توجهی نداشته است. «مهدی اخوان» در رابطه با همین موضوع درمورد فیلترینگ انجام شده در نیمه دوم سال حرف زد و گفت: بسیاری با این رویداد، تصور می‌کردند که شرکت با معضلات جدی و زیاد مواجه شود؛ هرچند در آخر با این مشکل مواجه نشدیم و سود خالص اوپراتور با توجه به مدت مشابه پیشین، زیاد تر نیز شده است. وی همچنین اشاره کرد که کرد در نیمه دوم 1401 ترافیک شدیداً اُفت پیدا کرد، اما در حال حاضر ترافیک مصرفی همراه اول پس از رشد پلکانی، مجدداً به میزان حدودی شهریور 1401 رسیده است.

مجمع عمومی عادی سالیانه همراه اول صبح امروز برگزار شد. «مهدی اخوان» مدیرعامل همراه اول در طی این جلسه، گزارشی از عملکرد شرکت طی یک سال گذشته را ارائه کرد و گفت آنها در حال حاضر 24 میلیون مشترک دائمی و 79 میلیون مشترک اعتباری دارند.

به گفته او VLR همراه اول بالای 70 میلیون مشترک و HLR نیز 104 میلیون مشترک را به ثبت رسانده است: «ما برای کنترل هزینه‌هایمان رشد HLR را کنترل کردیم.»

روبیکا، رکورد دار مصرف داده در کشور!

اخوان اظهار داشت:  پلتفرم‌های زیرمجموعه شرکت همراه اول نیز وضعیت خوبی دارند. هرچند که این گفته وی با چیزی که کارشناسان و کاربران در صفحات مجازی عنوان می‌کنند همخوانی کامل ندارد!

اخوان گفت: هم اکنون 35 میلیون عضو ، 2.36 میلیون مشترک فعال روزانه و 13 میلیون مشترک فعال در ماه دارد.

در حال حاضر روبیکا 40 میلیون کاربر فعال ماهانه دارد و کل ترافیک مصرفی آن در سال گذشته بالغ بر 922 پتابایت بوده است: «روبیکا در بین تمام سرویس‌های دیجیتال داخل کشور، کلیه سرویس‌های فضای مجازی از جمله سایت و اپلیکیشن بالاترین سهم ترافیک مصرفی را در کشور دارد.»

این در حالی است که ساردویی عضو مجمع نمایندگان استان کرمان در مجلس شورای اسلامی، هفته گذشته اظهار داشته بود: سرعت اینترنت به شدت پایین است به طوری که حتی کار کردن با ایمیل و یا پلتفرم های داخلی هم با مشکل مواجه است!

منبع: دیجیاتو

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *