هوش مصنوعی در زمین فوتبال

سهیلی
اشتراک‌گذاری در:
هوش مصنوعی در زمین فوتبال

فهرست مطالب

هوش مصنوعی در چندین سال اخیر با پیشرفت های شگرف خود، به نفوذ و محبوبیت بالایی در کل جهان رسیده است. به طوری که امروزه هوش مصنوعی جایگزین بسیاری از نیروهای انسانی می شود. این موضوع در ورزش و به خصوص فوتبال نیز صدق می کند. اگر شما نیز تمایل دارید با نحوه استفاده از هوش مصنوعی در زمین فوتبال آشنا شوید، این مطلب را تا انتها مطالعه نمایید.

هوش مصنوعی چطور به فوتبال کمک می کند؟

یکی از خطراتی که در هر مسابقه فوتبال جان طرفداران هر دو تیم را به خطر می اندازد، مربوط به ازدحام جمعیت و تغییرات ناخوشایند دما می شود. هوش مصنوعی مجهز به سیستم تشخیص چهره است و با بهره گیری از آن و تخمین جمعیت، می تواند در مواقع ضروری موجب بسته شدن خودکار درب های ورودی شود. بنابراین با پیگیری به موقع رفتار طرفداران، می توان به خوبی جمعیت را تحت کنترل درآورد. همچنین این تکنولوژی کمک قابل توجهی به بهبود وضعیت گردش هوا و تهویه در زمین بازی می کند. البته این تنها بخشی از نحوه عملکرد هوش مصنوعی در زمین فوتبال را نشان می دهد. بنابراین ما سعی کرده ایم در قسمت های آتی درباره سایر جنبه های تاثیر گذار این فناوری با شما سخن بگوییم.

تاثیر هوش مصنوعی بر معماری استادیوم های فوتبال

معماران و طراحان فضاهای داخلی و خارجی با بهره گیری از فناوری هوش مصنوعی زیباترین محیط ها را خلق می کنند. بنابراین در این بخش قصد داریم شما را با تاثیر هوش مصنوعی بر معماری استادیوم های فوتبال بیشتر آشنا می سازیم. هوش مصنوعی به شما کمک می کند تا میزان حدودی هزینه لازم برای ساخت استادیوم، مصالح مورد نیاز و غیره را تخمین بزنید. همان طور که می دانید مصرف بهینه انرژی یکی از مهم ترین اهداف دنیای امروز است. هوش مصنوعی می تواند به کشورها در ساخت استادیوم هایی با مصرف بهینه انرژی کمک به سزایی کند.

چگونه داوران از هوش مصنوعی برای تصمیم گیری بهتر استفاده می کنند؟

ممکن است داوران هنگام تجزیه و تحلیل داده های فوتبالی برخی از اطلاعات را نادیده بگیرند. بدین ترتیب خطاهایی در طول بازی به وجود می آید که می تواند در تغییر نتایج به دست آمده از بازی نیز تاثیر بگذارد. اتوماتیک شدن فرایند تجزیه و تحلیل داده توسط هوش مصنوعی، می تواند این فرایند را به شدت سرعت ببخشد و دقت آن را افزایش دهد. یک نکته مهم دیگر این است که هوش مصنوعی تمامی این اطلاعات را در زمان رخداد آن ثبت می کند. جالب است بدانید که این فناوری تمامی بازیکن ها را به صورت تک به تک مورد آنالیز لحظه ای قرار می دهد. در برخی از انواع این تحلیل ها برای تصمیم گیری بهتر، درون توپ های فوتبال یک سنسور تعبیه نیز می شود تا تمامی ضربات به طور دقیق ثبت شوند.

چگونه داوران از هوش مصنوعی برای تصمیم گیری بهتر استفاده می کنند؟

تشخیص تعویض بازیکن با هوش مصنوعی

همان طور که اطلاع دارید یکی از مهم ترین تصمیمات هر داوری مربوط به تعویض بازیکنان در زمان های کاملا مناسب می شود.‌ هوش مصنوعی نه تنها می تواند میزان و نوع آسیب جسمانی شخص را در هنگام رخداد تخمین بزند بلکه قابلیت پیش بینی آن را نیز دارد. به همین دلیل یک سیگنال اخطار به داور فرستاده و داور آن بازیکن را امر به استراحت می کند. در نتیجه می توان از آن برای تشخیص مناسب ترین زمان جهت تعویض بازیکن به هدف بازیابی انرژی استفاده نمود.

چگونه باشگاه های فوتبال از هوش مصنوعی برای حفظ تناسب اندام بازیکنان استفاده می کنند؟

کنترل دقیق تناسب اندام و سلامت جسمانی برای بازیکنان فوتبال به خصوص در تمارین فشرده آمادگی لیگ های قهرمانی، ضروری به نظر می رسد. به همین دلیل تناسب اندام یکی از حیطه های بسیار مهم و تاثیر گذار در فوتبال به شمار می رود. با کمک هوش مصنوعی نه تنها می توان به بهبودی سلامت فیزیکی افراد کمک کرد، بلکه می توان میزان آسیب های بدنی را به حداقل رساند. با کمک هوش مصنوعی می توان هر دو موضوع زمان وارد شدن آسیب و محل دقیق آن را بر روی بدن مشخص نمود. بدین ترتیب میزان تقاضای تیم های ورزشی مختلف جهت بهره گیری از این فناوری روز به روز افزایش می یابد.

همکاری لیورپول با هوش مصنوعی

می توان گفت لیورپول از سال ۲۰۱۰ یک تغییر گسترده را در سیستم تجزیه و تحلیل داده های خود ایجاد کرده است. این تیم برای بررسی داده های خود از نخبگان فارغ التحصیل شده از دانشگاه های هاروارد و کمبریج کمک می گیرد. تمامی این تغییرات، لیورپول را به مقام لیگ قهرمانی اروپا رسانده است. این تیم برای کسب پیشرفت های بیشتر تصمیم به همکاری با یک شرکت هوش مصنوعی به نامDeep mind  گرفته است. نتیجه این همکاری ها انتشار یک مقاله در این زمینه در سال ۲۰۲۱ شده است. از جمله مواردی که در این مقاله مورد بررسی قرار گرفته است شامل پیش بینی واکنش های بازیکنان، ارزیابی تکنیک ها و استراتژی های مختلف و تصمیم گیری درباره نیمه دوم بازی می شود.

 

همکاری لیورپول با هوش مصنوعی

سخن پایانی

با توجه به تمامی مطالب بیان شده در قسمت های بالا به اهمیت و ارزش به کارگیری فناوری هوش مصنوعی توسط تمام تیم های ورزشی رقابتی از جمله فوتبال پی می بریم. به جرئت می توان گفت هوش مصنوعی در سال های نه چندان دور به جزء جداناپذیر فوتبال تبدیل خواهد شد. جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره های مندرج در صفحه تماس بگیرید و با کارشناسان ارتباط برقرار کنید.

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *