،

دو برند جایگزین چینی، پس از خروج اپل از روسیه

ارشادی
اشتراک‌گذاری در:
جایگزین اپل در روسیه کدام گوشی ها خواهند شد

متضرر شدن اپل و سامسونگ، به سود برندهای چینی گوشی‌های هوشمند در روسیه بوده است

با توجه به فروشگاه محبوب لوازم الکترونیکی مصرفی M.Video-Eldorado، گوشی‌های هوشمند چینی در نیمه اول سال 2023 بر بازار روسیه تسلط داشتند و بیش از 70 درصد از کل فروش را به خود اختصاص دادند. این رقم از حدود 55 درصد در سال گذشته افزایش یافته است. با فروش نزدیک به 13 میلیون دستگاه، تقاضای کلی گوشی‌های هوشمند در روسیه نسبت به زمان مشابه در سال گذشته 17 درصد افزایش یافته است.

شیائومی و ریلمی به پرفروش‌ترین گوشی‌های هوشمند در روسیه تبدیل شده‌اند و دو جایگاه برتر را در بازار دارند. اپل و سامسونگ از طریق واردات غیر رسمی یا «موازی» در دسترس باقی می‌مانند. اما آن‌ها به ترتیب به رتبه‌های سوم و چهارم در بازار روسیه سقوط کرده‌اند.

MVideo در بیانیه‌ای گفت: «برندهای چینی به طور سیستماتیک به تقویت حضور خود ادامه می‌دهند. M.Video گفت که از 10 گوشی هوشمند پرفروش روسیه در شش ماهه نخست سال جاری، 8 گوشی چینی بودند. تغییر در بازار گوشی‌های هوشمند در جاده‌های روسیه نیز منعکس شده است.

از آنجایی که اکثر برندهای غربی در اوایل سال 2022 پس از جنگ اوکراین رسماً بازار روسیه را ترک کردند، پکن به منبع اصلی مسکو برای همه چیز، از گجت گرفته تا خودرو تبدیل شده است.

آیفون در دسترس مقامات نخواهد بود!

طبق گزارش‌ها، کرملین به مقامات روسیه گفته است که استفاده از آیفون‌های اپل را متوقف کنند و تهدید کرده است که سازمان‌های اطلاعاتی غربی با استفاده از نرم‌افزار جاسوسی آن‌ها را به خطر خواهد انداخت. البته تا کنون اپل این ادها را تایید یا رد نکرده است.

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *