آمازون علیه قوانین ناعادلانه دیجیتال اتحادیه اروپا شکایت کرد

ارشادی
اشتراک‌گذاری در:
شکایت آمازون از اتحادیه اروپا

آمازون اولین شرکت آمریکایی است که قانون پیشنهادی اتحادیه اروپا را که علیه اجبار Big Tech به نظارت بر محتوای آنلاین طراحی شده است، به چالش می‌کشد. این پایگاه خرده فروش الکترونیکی با این استدلال که تحت قانون خدمات دیجیتالی به عنوان یک «پلتفرم آنلاین بسیار بزرگ» معرفی شده است، به دادگاه عالی اتحادیه اروپا اعتراض قانونی کرد.

غول فناوری مستقر در سیاتل دادخواستی را به دادگاه عمومی لوکزامبورگ ارسال کرده است تا بر اساس قانون خدمات دیجیتال، نام خود را به عنوان یک پلتفرم آنلاین بسیار بزرگ حذف کند. این قانون تعهدات بیشتری را برای مقابله با سخنان نفرت‌انگیز و اطلاعات نادرست آنلاین تحمیل می‌کند. این قانون تعهدات جدیدی را بر بزرگ‌ترین شرکت‌های فناوری تحمیل می‌کند تا کاربران را در برابر محتوای غیرقانونی و محصولات جعلی در امان نگه دارند، با مجازات‌های بالقوه میلیاردها جریمه یا حتی ممنوعیت فعالیت در اتحادیه اروپا. این قوانین از 25 آگوست اعمال می‌شود.

آنچه آمازون گفت

DSA برای پرداختن به ریسک‌های سیستمی ناشی از شرکت‌های بسیار بزرگ با تبلیغات به‌عنوان درآمد اصلی و توزیع گفتار و اطلاعات طراحی شده است. آمازون با این توصیف از یک پلت‌فرم آنلاین بسیار بزرگ تحت DSA مطابقت ندارد و بنابراین نباید به این عنوان تلقی شود.

دومین شرکتی که علیه DSA به دادگاه رفت

آمازون یکی از 19 شرکتی است که تحت عنوان DSA به عنوان بزرگ‌ترین پلتفرم‌ها و موتورهای جستجوی آنلاین طبقه‌بندی می‌شوند، به این معنی که آن‌ها باید خدمات خود را برای محافظت از کاربران اروپایی در برابر سخنان نفرت‌انگیز، اطلاعات نادرست و سایر محتوای مضر آنلاین، بهتر کنترل کنند. اتفاقاً آمازون دومین شرکتی است که به این طبقه‌بندی اعتراض می‌کند. خرده‌فروشی آنلاین آلمانی Zalando ماه گذشته با استدلالی مشابه یک ادعای حقوقی نیز به دادگاه رفته بود.

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *