،

کاربران اندروید می‌توانند بلوتوث و وای‌فای را در سفر هوایی روشن نگه دارند

ارشادی
اشتراک‌گذاری در:
اندروید - پرواز متصل لاگ مدیا

گزارش شده است که گوگل در حال کار بر روی ویژگی جدیدی برای اندروید – پرواز متصل – است که به کاربران اجازه می‌دهد اتصالات بلوتوث و وای‌فای خود را هنگام سفر با هواپیما روشن نگه دارند و در عین حال از برقراری یا دریافت تماس یا پیامک جلوگیری کنند. طبق پتنت (از طریق Wipo) که توسط این شرکت فاش شده است، این ویژگی روی تلفن‌ها، تبلت‌ها و لپ‌تاپ‌ها کار می‌کند.

این ویژگی چگونه کار می‌کند

به نقل از سایت gadgetsnow این ویژگی می‌تواند با استفاده از روش‌های مختلف، از جمله افت فشار، شتاب/سرعت، صدای کابین، سیگنال اولتراسونیک، سیگنال GPS، شناسه سلولی و سیگنال Wi-Fi، تشخیص دهد که کاربر چه زمانی در هواپیما است. سپس به طور خودکار حالت پرواز متصل را در تلفن روشن می‌کند و پس از تشخیص فرود کاربر به حالت استاندارد باز می‌گردد. با این حال، اگر متوجه شود که باتری کم است یا کیفیت شبکه ضعیف است، ممکن است وای‌فای را از شبکه قطع کند.

حالت هواپیما در تلفن‌های هوشمند و سایر رایانه‌های قابل حمل برای تعلیق انتقال سیگنال فرکانس رادیویی در دسترس است. وقتی فعال می‌شود، حالت هواپیما انتقال شبکه تلفن همراه، Wi-Fi و بلوتوث را به یکباره غیرفعال می‌کند. در این گزارش همچنین اشاره شد که تغییرات فشار، سیگنال‌های اولتراسونیک، سیگنال Wi-Fi هواپیما و فعالیت رزرو برای سفر به عنوان محرک‌های بالقوه عمل می‌کنند.
در این پتنت آمده است که این فرآیند «در پاسخ به اینکه حسگر اطلاعاتی را شناسایی کرده است که نشان می‌دهد دستگاه محاسباتی سیار در هواپیما قرار دارد» اتفاق می‌افتد«.
در حالت پرواز متصل، کاربران همچنان می‌توانند از برنامه‌هایی استفاده کنند که به بلوتوث یا وای‌فای نیاز دارند، مانند پخش موسیقی یا استفاده از یک برنامه پیام‌رسان. با این حال، آن‌ها قادر به برقراری تماس یا دریافت پیام نیستند.
این ویژگی هنوز در حال توسعه است، بنابراین مشخص نیست چه زمانی منتشر می‌شود. با این حال، می‌تواند راه مفیدی برای برقراری ارتباط در پروازها باشد در حالی که همچنان با مقررات FAA مطابقت دارد. مقررات هوانوردی فدرال (FARs) قوانینی هستند که توسط اداره هوانوردی فدرال (FAA) بر تمامی فعالیت‌های هوانوردی در ایالات متحده تجویز می‌شوند. FARها شامل عنوان 14 قانون مقررات فدرال (CFR) است.

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *