، ،

اپ استور 15 ساله شد

ارشادی
اشتراک‌گذاری در:
اپ استور اپل

پانزده سال پیش، در ۱۰ ژوئیه، اپ استور درگاه خود را با 500 اپلیکیشن باز کرد. امروزه تعداد اپلیکیشن ها به بیش از 1.5 میلیون افزایش یافته است.

در چنین روزی در سال 2008، آیفون یک اپ‌استور ایجاد کرد و فروش نرم‌افزار در باکس‌های متفرقه را از بین برد کرد، اپلیکیشن‌ها را ارزان‌تر کرد و اکنون نام خود را  در صدر فروشگاه‌های اپلیکیشن نگه داشته است.

بسیاری از نرم‌افزارها قبلاً صدها دلار قیمت داشتند و اگر آن را از یک فروشگاه خرده فروشی تحویل نمی‌گرفتید، باید منتظر می‌ماندید تا برای شما پست شود. و در هر صورت، در جعبه‌ای گاهی بزرگ قرار داشت، بعلاوه شما مجبور بودید دیسک‌ها یا سی‌دی‌ها را وارد دستگاه خود کنید.

اندازه این جعبه‌ها به کتابچه‌های راهنما کاهش یافت و کم‌کم از بین رفت اما در غیر این صورت، تغییری که اپ‌استور به ارمغان آورد، آنقدر کامل و واضح است که نشان می‌دهد دقیقاً اتفاق درستی رخ داده است، که هر چیزی قبل از آن بسیار تاریخی به نظر می رسد.

به علاوه حتی اگر هرگز از اپ‌استور آیفون استفاده نکرده باشید، طبیعتاً می‌دانید که چگونه کار می‌کند. به این دلیل که همه نرم‌افزارها، برای همه دستگاه‌ها، به یک شکل فروخته و تحویل می‌شوند.

 

16 سالگی اپ استور

 

به جز برنامه‌های رایگانی که در آن به وفور یافت می‌شود، اپ‌های پولی را به‌صورت آنلاین پیدا می‌کنید، به صورت آنلاین پرداخت می‌کنید، مستقیماً در دستگاه شما دانلود می‌شود و می‌توانید بلافاصله از آن استفاده کنید.

اینطور نیست که قبل از اپ‌استور هیچ برنامه دانلود نرم‌افزاری وجود نداشته باشد، اما در این مورد اپل با اینکه دیر آمد، کاری را انجام داد که هیچ‌کس دیگری انجام نداده بود و بعد از آن، همه بلافاصله از روی اپ‌استور کپی کردند.

اگر در حال حاضر باور نمی‌کنید که استیو جابز با صبر و حوصله تمام این موارد را هنگام معرفی اپ‌استور در سال 2008 توضیح می‌داد، احتمالاً سخت‌تر است که باور کنید که او در ابتدا چقدر با این ایده مخالف بود و اپ استور از زمان راه‌اندازی تا حد زیادی بحث‌برانگیز بوده است اما واقعاً ما حتی نمی‌توانیم تصورش را کنیم که اگر کاربران بتوانند برنامه‌ها را از هر جایی دریافت کنند، چقدر مشکل ایجاد می‌شود.

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *