اپل واچ به نجات جان دونده نروژی پس از سقوط کمک کرد

ارشادی
اشتراک‌گذاری در:
نجات جان دونده اپل واچ - لاگ مدیا

یک دونده تریل در نروژ از اپل واچ برای تماس با آمبولانس پس از سقوط در حین دویدن استفاده کرد.
پس از تعطیلات، رابرت ناس، تصمیم گرفت برای دویدن در مسیر پیاده روی برود، در حالی که انرژی بعد از استراحت او، باعث شد تا سریع‌تر از حد معمول بدود. با این حال، یک اتفاق در حال حرکت سریع او، منجر به مراجعه به بیمارستان شد که این شانس تا حدود زیادی به دلیل هوشمندی خود دونده و اپل‌واچ روی مُچ‌اش بود.

بعد از شروع ساعت 7 صبح در خارج از برگن، نروژ، نایس علیرغم اینکه یک دونده حرفه‌ای و مشتاق بود و چندین بار مسیر را دویده بود، در یک پیچ لیز خورد.

لغزش باعث شد نایس ابتدا با سینه به لبه دیوار برخورد کند، قبل از اینکه روی زمین فرود آید. Verdens Gang گزارش می‌دهد که ضربه باعث شکسته شدن دنده های متعدد شده و یکی از ریه‌های او از کار افتاد.

او به دلیل درد شدید و مشکلات تنفسی نتوانست آیفون خود را از جیب بیرون بکشد تا با آمبولانس تماس بگیرد. با این حال، او اپل واچ به دست داشت و از طریق AirPods در حال گوش کردن به پادکست بود.

به جای اینکه منتظر بماند تا Fall Detection شروع به کار کند، خودش با اورژانس تماس گرفت. تقریباً 15 دقیقه بعد، او در نزدیکی جاده تحت مراقبت قرار گرفت و به بیمارستان هاوکلند منتقل شد.

پس از بهبودی از این وضعیتِ سخت، نایس ادعا می‌کند که اپل واچ جان او را نجات داده است، زیرا او فرصتی برای حرکت نداشت و در وضعیت بحرانی قرار داشت.

اپل واچ بارها به دلیل نجات جان افراد و کمک به کاربران در شرایط سخت مورد تحسین قرار گرفته است. در ماه نیز ژوئن، به یک مرد انتاریویی به لطف ویژگی تشخیص سقوط اپل واچ از خطر مرگ نجات پیدا کرد.

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین‌های فناوری