،

«مشکلِ چین» در تحقق رویای متاورز برای شرکت متا

ارشادی
اشتراک‌گذاری در:
متا ممکن است با "مشکل چین" در تحقق رویای متاورز خود روبرو باشد:

متای مادر فیس‌بوک درباره اینکه چگونه می‌خواهد با تحقق پروژه متاورس خود در فضای واقعیت ترکیبی پیشرو باشد، صحبت کرده است. به عنوان بخشی از برنامه‌های واقعیت مجازی (VR)، این شرکت هدست‌های VR تولید کرده و Meta Quest Pro را با قیمت 1499.99 دلار عرضه کرده است. با این حال، ممکن است با توجه به موضع ضد چینی خود با مشکلاتی مواجه شود.

 

مشکل Meta’s Made-in-China

گزارش واشنگتن پست نشان می‌دهد که مارک زاکربرگ، مدیرعامل متا به قانون‌گذاران آمریکایی گفته است که چین فناوری آمریکایی را «دزدیده» و نگرانی‌های ملی‌گرایانه را در مورد برنامه‌هایی مانند TikTok مطرح کرده است. سال گذشته، این شرکت حتی از چندین شرکت چینی به دلیل سرقت بیش از یک میلیون جزئیات حساب شکایت کرد.

اما استراتژی این شرکت ممکن است مشکلی در پیشبرد برنامه‌های متواتر آن باشد. متا تقریباً تمام سخت افزارهای خود را در چین تولید می‌کند. قبل از تغییر نام شرکت، اساساً به‌عنوان یک شرکت خدماتی فعالیت می‌کرد. در آن زمان، سخت‌افزار بخش کوچکی از درآمد شرکت بود و ظاهراً بدش نمی‌آمد که در این زمینه کمی قوی‌تر شود.

اما پس از تغییر نام، خود را به‌عنوان یک شرکت سخت‌افزاری معرفی کرد. اکنون، اتکای این شرکت به چین برای ساخت هدست‌های واقعیت مجازی به یک نگرانی بزرگ تبدیل شده است، زیرا تمرکز شرکت تغییر کرده است. این شرکت عینک‌های هوشمند واقعیت افزوده را راه اندازی کرد و Meta Quest Pro را معرفی کرد که اولین مورد از یک سری محصولات برای آینده است.
متا در حال ساخت یک محصول سخت افزاری پیچیده است. این گزارش به نقل از یکی از مدیران شرکت می‌گوید: نمی‌توان فقط یک ایده را یافت و آن را در جای دیگری ساخت.

 

تحریم های چین علیه امریکا

 

چیزی که متا در مورد این «مشکل» می‌گوید

گزارش شده است که متا مفسران چینی را که با دستور کار دولت متحد هستند، خشمگین کرده است. سخنگوی متا در مورد نگرانی‌های تلافی جویانه گزارش شده از سوی چین در مورد موضع این کشور، گفت: «ما معتقدیم که ایالات متحده باید به مرحله رقابتی صعود کند. این بدان معنی است که ما محیطی ایجاد می‌کنیم که نوآوری و سرمایه گذاری مورد نیاز برای رقابت و پیروزی در تعریف آینده اینترنت را ترویج می‌دهد.

 

متا به دنبال مراکز تولیدی دیگر است

همانطور که اپل و گوگل به کشورهایی مانند ویتنام، تایوان و هند برای تولید محصولات خود رجوع می‌کنند، متا نیز به دنبال جایگزین‌هایی برای محل تولید خود است.
سخنگوی متا گفت: «در حال حاضر، سخت‌افزار لوازم الکترونیکی مصرفی متا در چین تولید می‌شود، اما ما دائماً در حال بررسی و کاوش فرصت‌های زنجیره تأمین در سراسر جهان هستیم».

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *