کریستوفر نولان: فیلمِ اوپنهایمر، یک «نه بزرگ» به گوشی‌های هوشمند است!

ارشادی
اشتراک‌گذاری در:
کریستوفر نولان - لاگ مدیا

کریستوفر نولان کارگردان اوپنهایمر به خاطر شیوه‌های سنتی و از مُد افتاده‌اش شناخته شده است. مخالفت او با استفاده از جلوه‌های ویژه کامپیوتری در فیلم‌هایش کاملاً شناخته شده است. اما به‌نظر می‌رسد مخالفت او با استفاده از فناوری و گجت‌ها فراتر از این است.
نولان در مصاحبه‌ای با هالیوود ریپورتر فاش کرد که از ایمیل، گوشی هوشمند و اینترنت استفاده نمی‌کند. در عین حال که او از ایمیل یا گوشی هوشمند استفاده نمی‌کند، وقتی اسکریپت‌هایش را می‌نویسد، این کار را روی رایانه‌ای انجام می‌دهد که به اینترنت متصل نیست. با این حال، در حالی که او از این ابزارهای فناوری که به بخش ذاتی بیشتر زندگی ما تبدیل شده‌اند، استفاده نمی‌کند، به دلیل تحقیر این ابزارها نیست.

مبارزه با حواس پرتی

“فکر می‌کنم فناوری و آنچه که می‌تواند ارائه دهد شگفت‌انگیز است. انتخاب شخصی من این است که چقدر درگیر می‌شوم. این به میزان حواس‌پرتی مربوط می‌شود. اگر من مطالبم را تولید کنم و اسکریپت‌های خودم را بنویسم، تمام روز روی تلفن هوشمند نباشم بهره‌وری بیشتری خواهم داشت.” او به این نشریه گفت که وقت برای من بسیار مهم است.
نولان همچنین اضافه کرد که ترجیح می‌دهد فیلمنامه‌های خود را به بازیگران بطور فیزیکی تحویل دهد تا اینکه آن‌ها را به صورت دیجیتالی ارسال کند. او گفت که این به او شهرت داده است که «در خفا» کار می‌کند. نولان گفت حقیقت چیزی جز این است. او گفت: «این پنهان کاری نیست، بلکه حریم خصوصی است. «این که بتوانید چیزها را امتحان کنید، اشتباه کنید، تا جایی که ممکن است ماجراجو باشید. و برای اینکه بتوانید با کسی که فقط نوشته‌های شما را خوانده است بنشینید و نظر او را در مورد آن دریافت کنید، ببینید که چگونه با آن به روشی کاملاً انسانی و رو در رو ارتباط برقرار می‌کند.»
برای کسانی که نمی‌دانند، فیلم آینده اوپنهایمر به توسعه سلاح‌های هسته‌ای پروژه منهتن و پیامدهای سیاسی و احساسی برای افرادی که آن‌ها را ساخته‌اند، می‌پردازد. ادعا می‌شود که این یک سرود و یک داستان هشداردهنده در مورد توانایی بشر برای مهار علم و فناوری است.

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *