، ،

مشخص شدن تاریخ برگزاری کنفرانس WWDC 2024

جهانداری
اشتراک‌گذاری در:
مشخص شدن تاریخ برگزاری کنفرانس WWDC 2024

شرکت اپل امسال کنفرانس سالانه WWDC خود را در 10 ژوئن برگزار خواهد کرد. در این بین دعوتنامه‌ها را ارسال کرده و قرار است کنفرانس در اپل پارک از ساعت 10 صبح به وقت محلی برگزار شود.

انتظار داریم این کنفرانس پیرامون رونمایی iOS 18 و دیگر سیستم‌عامل‌ها باشد که از جمله باید به MacOS، iPadOS، watchOS و Vision OS اشاره کرد. سیستم عامل iOS 18 علاوه بر تغییرات بصری بزرگ، قابلیت‌های هوش مصنوعی هم دارد.

برخی از دستگاه‌های آینده این شرکت با هوش مصنوعی مولد عرضه می‌شوند، زیرا اپل تأیید کرد که تبلت‌های آیپد ایر و آی‌پد پرو مجهز به M4 دارای قابلیت‌های یادگیری ماشینی برای کارهای مبتنی بر هوش مصنوعی هستند. انتظارات پیرامون iOS 18 بسیار است که به عنوان “یکی از بزرگترین تغییرات اساسی در تاریخ iOS” شناخته می‌شود.

پیش بینی شده سافاری، عکس‌ها و یادداشت‌ها به همراه اعلان‌های Siri پیشرفته و جمع‌بندی هوشمند مجهز به هوش مصنوعی شوند. برخی شایعات خبر از همکاری با OpenAI برای پیاده سازی ChatGPT در iOS 18 می‌دهد، اما اپل به دنبال تیم داخلی است.

در اخباری مرتبط اخیرا اخباری منتشر شد مبنی بر اینکه گوشی‌های هوآوی با برنامه‌هایی رو به رو هستند که با قابلیت هوش مصنوعی موجب برهنه سازی بدن می‌شود و واکنش‌های منفی را به دنبال داشت. حال همین داستان برای گوشی‌های اپل هم به وجود آمد.

طبق گزارش، این شرکت سه برنامه را از اپ استور حذف کرد که به‌عنوان «مولد هنر» عنوان شده، اما این اپ‌ها در اینستاگرام و سایت‌های بزرگسال تبلیغ شده و ادعا کردند که می‌توانند موجب ایجاد تصویری برهنه از هر دختر شوند.

این اپ‌ها با کمک هوش مصنوعی موجب ایجاد تصاویر برهنه شده و از افراد سوء استفاده می‌کند. اگرچه تصاویر برهنگی واقعی نیستند، اما موجب گسترش باج‌گیری، آزار، تجاوز و برخی دیگر شوند.  چیزی که نگران کننده محسوب می‌شود این بوده که اپل به اشتراک گذاشتن لینک 404 Media به برنامه‌ها و تبلیغاتشان می‌پردازد.

جای تعجب است که این برنامه‌ها از سال 2022 روی اپ استور وجود داشته و ویژگی “Undress” را در سایت بزرگسالان نشان می‌دهند. گزارش افزود که این برنامه‌ها در ابتدا مجاز معرفی شدند و در صورت حذف تبلیغات از سایت بزرگسالان از اپ استور حذف نخواهند شد.

به هر حال باید منتظر ماند تا رویداد آینده برگزار شده و مشخص شود این شرکت چه برنامه‌ای دارد.

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *