مودم وای فای را در این 5 مکان قرار ندهید!

حمیدزاده
اشتراک‌گذاری در:
مودم وای فای را در این 5 مکان قرار ندهید!
مودم وای فای را در این 5 مکان قرار ندهید!

فهرست مطالب

به گفته کارشناسان وای فای، برای عملکرد بهتر سرویس اینترنت در خانه، از قرار دادن مودم در این 5 نقطه از منزل خودداری کنید.

1. آشپزخانه

بسیاری از دستگاه‌های آشپزخانه از سیگنال‌های رادیویی استفاده می‌کنند که می‌تواند باعث بروز اختلال در سیگنال اینترنت شما شود. برای مثال دستگاه مایکرویو از همان سیگنال ۲.۴ گیگاهرتز استفاده می‌کند که میتوانند بر عملکرد روتر شما اثر منفی بگذارد.

2. کنار گلدان و یا آکواریوم

این مورد علاوه بر داشتن خطر از لحاظ ایمنی برای همه دستگاه‌های برقی، می‌تواند موجب مسدود شدن سیگنال مودم هم بشود. بنابراین روتر خود را نزدیک هر چیزی که آب زیادی دارد مانند آکواریوم، آب‌نمای خانگی و یا حتی گلدان‌هایی که داخل آن آب زیادی وجود دارد، قرار ندهید. چرا که آب سیگنال‌های «وای فای» را مسدود می‌کند.

3. کنار پنجره

از قرار دادن روتر در کنار پنجره‌هایی که در معرض نور مستقیم خورشید هستند، خودداری کنید. به ویژه در ماه‌های گرم تابستان اگر مودم شما در کنار پنجره باشد و بیش از حد گرم شود، باعث ایجاد اختلال در عملکرد روتر می‌شود. بنابراین سعی کنید مودم را در  سایه و در محلی که دارای تهویه مناسب باشد، قرار دهید.

4. زیر پله

ممکن است برای مخفی نگه‌داشتن مودم آن را در راهرو و یا زیر پله قرار دهید. اما از آن‌جا که این کار باعث کاهش سرعت اینترنت می‌شود، از قرار دادن روتر در زیر پله و یا راهرو خودداری کنید.

5. اتاق زیر شیروانی

اگر سقف خانه شما شیروانی است، مودم وای فای را در اتاق زیر شیروانی قرار ندهید. فضای اتاق زیر شیروانی برای ارسال و دریافت سیگنال بهینه نیست، چرا که مواد عایق دار در سقف شیروانی، دریافت بهتر سیگنال را با اختلال مواجه می‌کند. بنابراین اگر مجبور به استفاده از اتاق زیرشیروانی هستید، حتما از تقویت کننده «وای فای» استفاده کنید.

 

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *