،

اتحادیه اروپا و ژاپن مشارکت دیجیتالی را برای تقویت زنجیره تامین تراشه اعلام کردند

ارشادی
اشتراک‌گذاری در:
  • اتحادیه اروپا و ژاپن متعهد شدند تا میلیاردها دلار سرمایه‌گذاری برای تقویت صنایع تراشه داخلی خود، شراکت جدیدی را برای بهبود همکاری در زمینه مسائل دیجیتال تشکیل دهند.

اتحادیه اروپا برای نظارت بر زنجیره تامین تراشه جهانی و حمایت از شرکت‌های نیمه هادی ژاپنی که به دنبال فعالیت در اتحادیه اروپا هستند، با ژاپن همکاری خواهد کرد.

تیری برتون، کمیسر اتحادیه اروپا به رویترز گفت: «ما معتقدیم که تامین امنیت زنجیره تامین نیمه‌رساناها بسیار مهم است. یک استراتژی برای «ریسک زدایی».

در طول اولین گفتگوهای وزیران شراکت دیجیتال اتحادیه اروپا و ژاپن، شرکا همچنین توافق کردند در مورد مسائل مربوط به اتصال کابل زیر دریا، تحقیق و انعطاف پذیری زنجیره تامین برای تراشه‌ها، سرمایه‌گذاری در محاسبات کوانتومی و عملکرد بالا (HPC) و مقررات هوش مصنوعی همکاری کنند.

برتون همچنین اخیراً با وزرای دولت جمهوری کره ملاقات کرد و موافقت کرد که در زمینه موضوعات مشابهی همکاری کند. او درباره این سفرها با هشتگ #G20DigitalTour توییت می‌کرد و به او اشاره می‌کرد که برنامه‌هایی برای بازدید از دیگر اعضای G20، مجمع بین‌دولتی که ژاپن، کره و اتحادیه اروپا اعضای آن هستند، دارد.

صنعت نیمه فعال(نیمه هادی‌) یا semiconductor در جنگ تجاری که کشورهای متحد غرب را در مقابل چین قرار می‌دهد، استراتژیک تلقی می‌شود. در سال گذشته چندین بار، ایالات متحده در تلاش برای محدود کردن توانایی چین برای دستیابی به نیمه هادی‌های پیشرفته یا تجهیزات مورد استفاده برای ساخت آنها، از اتحادیه اروپا حمایت کرده است.

 

همکاری ژاپن و اتحادیه اروپا در زمینه تراشه

 

اتحادیه اروپا و ژاپن میلیاردها دلار در صنایع داخلی تراشه سرمایه گذاری می کنند

ژاپن و اتحادیه اروپا در ماه‌های اخیر به دنبال تقویت صنایع نیمه فعال(semiconductor) داخلی خود بوده‌اند. در ماه آوریل، شورای اروپا و پارلمان اروپا موافقت کردند که 3.6 میلیارد دلار در بودجه اتحادیه اروپا برای ایجاد قابلیت های تولید نیمه هادی قاره، با هدف جذب 43.7 میلیارد دلار بیشتر در سرمایه گذاری خصوصی، سرمایه گذاری کنند. این سرمایه‌گذاری‌ها می‌تواند به جلوگیری از تنگنای تایوانی در زنجیره‌های تامین نیمه‌رساناهای جهان کمک کند.

در همین حال، دولت ژاپن همچنین در ماه آوریل متعهد شد که 532 میلیون دلار (70 میلیارد ین) برای پروژه‌های توسعه و ساخت تراشه‌های نسل بعدی در این کشور سرمایه گذاری کند، از جمله قراردادی با Rapidus برای ساخت تراشه‌های 2 نانومتری در ژاپن تا سال 2025.

علاوه بر این، سازنده تجهیزات نیمه‌هادی ژاپنی JSR در اواخر ماه گذشته پیشنهاد خرید 6.4 میلیارد دلاری (909.3 میلیارد ین) از سوی دولت

را پذیرفت و به ژاپن اجازه داد کنترل بیشتری بر تولید فتوریست‌ها، مواد شیمیایی مورد استفاده برای فرآیند چاپ طرح های مدار چاپی، در اختیار داشته باشد.

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *