کارمند سابق توییتر، از این شرکت شکایت کرد

ارشادی
اشتراک‌گذاری در:
شکایت کارمندان توییتر- لاگ مدیا

توییتر با یک شکایت دسته جمعی که توسط یک مهندس ارشد سابق توییتر مدیریت شده بود ضربه بزرگی خورده است. او این شرکت را متهم کرد که این حداقل 500 میلیون دلار به عنوان غرامت به کارمندان سابق بدهکار است. ایلان ماسک شرکت را در اکتبر سال گذشته به مالکیت گرفت و بیش از 50 درصد از کارکنان را به عنوان یک اقدام در جهت کاهش هزینه اخراج کرد.

چه چیزی این مورد را استثنایی کرده است؟

این شکایت که توسط مهندس ارشد سابق توییتر کریس وودفیلد در دادگاه فدرال دلاور تنظیم شده است، آخرین مورد از یک سری پرونده‌هایی است که علیه این شرکت رسانه‌های اجتماعی ثبت شده است. به گزارش خبرگزاری رویترز، کارمند سابق مدعی است که این شرکت کارگران مسن‌تر را برای اخراج هدف قرار داده است – ادعایی که در سایر پرونده‌های معلق مطرح نشده است!

به گفته وودفیلد، توییتر گفته است که کارکنان اخراج شده دو ماه حقوق و سایر مزایا را دریافت خواهند کرد اما کارکنان این پول را دریافت نکرده‌اند. وودفیلد همچنین توییتر را به نقض قرارداد و کلاهبرداری متهم می‌کند و مدعی است که او مورد هدفِ سوء قرار گرفته است زیرا او یک «کارگر مسن» است.
هفته گذشته نیز پرونده مشابهی مطرح شد. در حالی که توییتر در پاسخ به سایر شکایت‌ها اعلام کرد که دستمزد کارگران اخراج شده به طور کامل پرداخت شده است، اما هنوز به این شکایت پاسخی نداده است.
در مورد قبلی، ادعا شده بود که توییتر از پرداخت حداقل 500 میلیون دلار به عنوان اخراج وعده داده شده به هزاران کارمند خودداری کرده است. این پرونده توسط کورتنی مک‌میلیان، که بر برنامه‌های مزایای کارکنان توییتر به‌عنوان «رئیس کل پاداش‌ها» پیش از اخراج او در ژانویه نظارت می‌کرد، ثبت شد.
طرح انفصال توییتر در سال 2019 ایجاد شد که بر اساس آن به اکثر کارکنان وعده دو ماه حقوق پایه به اضافه یک هفته حقوق برای هر سال کامل خدمت در صورت اخراج داده شد.
توییتر قبلاً در چندین پرونده قضایی جداگانه متهم شده است. ادعا شده است که توییتر زنان و کارمندان دارای معلولیت را در زمان اخراج هدف قرار داده است، از اخراج قبلی اطلاعی نداده و پاداش های وعده داده شده را به کارمندان باقی‌مانده خود پرداخت نکرده است. با این وجود این شرکت این ادعاها را رد کرده است.

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین‌های فناوری