FTC تحقیقات را در مورد عدم دقت و محافظت از داده‌ها شرکت ChatGPT OpenAI آغاز کرد

ارشادی
اشتراک‌گذاری در:
آلتمن

کمیسیون تجارت فدرال، تحقیقاتی را در مورد OpenAI، استارتاپ پشت ربات هوش مصنوعی ChatGPT، به دلیل نقض احتمالی قوانین حمایت از مصرف کننده آغاز کرده است.

در یک نامه دادخواست تحقیقاتی 20 صفحه‌ای، FTC از OpenAI خواست تا سوابق خودرا ارائه دهد و به ده‌ها سؤال پاسخ دهد، برخی از آن‌ها مربوط به تمایل ربات به تولید اطلاعات نادرست و نشت داده‌های شرکت در ماه مارس است تا به آن کمک کند تا مشخص کند آیا این شرکت داده‌های کاربران را مورد استفاده قرار داده است یا خیر. همواره داده‌ها و شهرت افراد خصوصا در فضای مجازی در خطر است. این تحقیقات ابتدا توسط واشنگتن پست گزارش شد.

داگلاس فارار، سخنگوی FTC از اظهار نظر خودداری کرد. سام آلتمن، مدیر عامل OpenAI، بیانیه‌ای در توییتر منتشر کرد که گفت این شرکت «البته» با FTC همکاری خواهد کرد و معتقد است که «فوق العاده مهم» است که فناوری آن ایمن و طرفدار مصرف‌کننده باشد.

آلتمن در توییتر گفت:

«ما GPT-4 را بر اساس سال‌ها تحقیق ایمنی ساختیم و پس از پایان آموزش اولیه، بیش از 6 ماه را صرف کردیم تا قبل از انتشار آن را ایمن‌تر و هماهنگ‌تر کنیم. “ما از حریم خصوصی کاربران محافظت می‌‌‌‌کنیم و سیستم‌های خود را طوری طراحی می‌کنیم که در مورد جهان اطلاعات کسب کنند، نه افراد خصوصی.»

بررسی دقیق نظارت‌ها، اندکی پس از گواهی دادن سم آلتمن، مدیر عامل OpenAI در ماه می در کنگره انجام می‌شود، جایی که او خواستار مقررات بیشتر دولتی در صنعت شد. رئیس FTC قبلاً هشدار داده بود که این آژانس در سرکوب اقدامات تجاری مضر مرتبط با هوش مصنوعی تردیدی نخواهد داشت.

نگرانی در مورد تاثیر هوش مصنوعی

این تحقیقات در بحبوحه نگرانی‌های فزاینده در مورد فناوری هوش مصنوعی و پتانسیل آن برای انتشار اطلاعات نادرست و از بین بردن مشاغل انجام می‌شود.

جفری هینتون، معمار برتر هوش مصنوعی، در ماه می هشدار داد که هوش مصنوعی روزی می‌تواند جهان را تسخیر کند و بشریت را به سمت انقراض سوق دهد. و هینتون و آلتمن از جمله صدها شخصیت برجسته‌ای بودند که در ماه مه هشداری را امضا کردند مبنی بر اینکه فناوری هوش مصنوعی می‌تواند به اندازه جنگ هسته ای خطر کشتار نوع بشر را ایجاد کند.

با وجود نگرانی‌ها، اقدامات نظارتی در ایالات متحده بسیار کند پیش رفته است. چارلز شومر، رهبر اکثریت سنا اخیراً گفت که تا لایحه جامع هوش مصنوعی در ایالات متحده احتمالاً چند ماه دیگر باقی مانده است.

در همین حال، قانونگذاران اروپایی در ماه ژوئن اولین مجموعه قوانین جامع هوش مصنوعی در جهان را امضا کردند که انتظار می‌رود تا پایان سال جاری تصویب نهایی شود.

 FTC تحت فشار موقعیت

اخبار مربوط به تحقیقات در حالی منتشر می‌شود که لینا خان، رئیس دموکرات FTC از دوران تصدی خود در آژانس نظارتی دفاع می‌کند.

جمهوری خواهان مجلس نمایندگان FTC را متهم کرده‌اند که در دوران ریاست جمهوری جو بایدن، بیش از حد غیرتمند و سیاسی شده است. خان از انتقادات روز پنجشنبه عقب نشینی کرد و استدلال کرد که با توجه به رشد شرکت‌ها، مقررات بیشتری لازم است و مجموعه فناوری می‌تواند به اقتصاد و مصرف‌کنندگان آسیب برساند.

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *