،

گوگل یک برنامه چت‌‌بات هوش مصنوعی برای نسل Z را کنار گذاشت

ارشادی
اشتراک‌گذاری در:
گوگل یک برنامه چت بات مجهز به هوش مصنوعی برای Gen Z را حذف کرد

سرویس خبری CNBC دریافته است که گوگل روی یک برنامه چت ربات تلفن همراه مبتنی بر هوش مصنوعی برای کاربران نسل Z کار می‌کرد که دارای شخصیت‌های دیجیتال تعاملی است.

با این حال، طبق مطالبی که CNBC مشاهده کرده است، این شرکت اخیراً این تلاش‌ها را در میان سازماندهی مجدد داخلی «از اولویت‌بندی» حذف کرده است. به طور معمول، زمانی که یک محصول در گوگل از اولویت‌بندی خارج می‌شود، کار روی آن متوقف می‌شود.

بر اساس اسناد داخلی مشاهده شده، این برنامه که «شخصیت های حباب» نامیده می‌شود، دارای انتخابی از یک شخصیت دیجیتال سخنگو است که می‌تواند در مکالمات با کاربرران Gen Z (نسل زد) تعامل داشته باشد. این شرکت از سه ماهه چهارم سال 2021 روی آن کار می‌کرد. گوگل از اظهار نظر برای رسانه CNBC خودداری کرد.

در توضیحات این برنامه آمده است که مکالمات «مانند انسان» را نشان می‌دهد که «اقدام می‌کنند» و «برای GenZ جالب هستند». مکالمات توسط مدل‌های زبان بزرگ، که مجموعه داده‌های عظیمی هستند که برای درک و تولید متن‌های انسان‌مانند استفاده می‌شوند، پشتیبانی می‌شوند.

در توضیحات این اپلیکیشن آمده است: «چیزی که از یک رمان علمی تخیلی شروع شد، تبدیل به نسل بعدی مکالمه در سطح انسانی شد.«

در نمونه‌ای که گزارش‌ها نشان می‌دهند، صدای دوستانه یک شخصیت کارتونی که درون مکالمه بود، سؤالات بعدی را پرسید و حتی توصیه‌هایی برای رابطه عاطفی ارائه داد.

چت ربات Gen Z یکی از مجموعه‌ای از پروژه‌های مبتنی بر هوش مصنوعی با استفاده از مدل‌های زبان بزرگ گوگل در چند ماه گذشته بود. در سازمان Assistant که روی برنامه‌های دستیار مجازی یا مکالمات دوطرفه برای پلتفرم‌های مختلف کار می‌کند، مدیران رقیب ChatGPT، Bard را در میان سازمان‌دهی مجدد داخلی که شامل خروج چند مدیر کلیدی می‌شد، اولویت‌بندی کرده‌اند. بر اساس مکاتبات مشاهده شده توسط گزارش‌ها، از برخی از اعضای تیم Bubble Characters خواسته شد تا قبل از راه‌اندازی برنامه Gen Z برای کار بر روی Bard، کار خود را متوقف کنند.

در همین حال، برخی از برترین محققان هوش مصنوعی گوگل شرکت را ترک کردند تا شرکت‌های چت‌بات خود را راه‌اندازی کنند و سرمایه‌گذاری‌هایی را در یک محیط مالی کند انجام دهند. Character.AI، یک شرکت 2 ساله که یک ربات چت هوش مصنوعی به رهبری نوام شازیر و دانیل دی فریتاس، محققین سابق گوگل می‌سازد، در ماه فوریه 150 میلیون دلار به رهبری آندریسن هوروویتز جمع آوری کرد.

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *