گوگل در اقدامی عجیب دسترسی به اینترنت را برای برخی از کارمندان محدود کرد

ارشادی
اشتراک‌گذاری در:
قطع اینترنت کارمندان گوگل - لاگ مدیا

گوگل در تلاشی برای کاهش خطر حملات سایبری و دسترسی هکرها به اطلاعات محرمانه، دسترسی به اینترنت را برای برخی از کارمندان محدود می‌کند. طبق گزارش CNBC، این یک برنامه آزمایشی است که گوگل در حال اجراست و در ابتدا نزدیک به 2.500 کارمند را برای شرکت انتخاب کرده بود. با این حال، برنامه آزمایشی اکنون بازنگری شده است و به کارمندان اجازه می‌دهد تا خودشان داوطلبانه به این طرح بپیوندند.

این برنامه چگونه اجرا خواهد شد؟

طبق این گزارش، گوگل دسترسی به اینترنت را روی دسکتاپ منتخب کارمندان به طور کامل غیرفعال می‌کند. کارمندان تنها می‌توانند برخی از ابزارهای داخلی مبتنی بر وب را همراه با چند برنامه و سرویس Google مانند Gmail و Google Drive اجرا کنند. علاوه بر این، به کارمندان دسترسی root داده نمی‌شود، به این معنی که آن‌ها قادر به دانلود یا نصب نرم افزار و یا اجرای دستورات مدیریتی نخواهند بود.

چرا گوگل این کار را می‌کند؟

طبق گزارش CNBC، ایده این است که خطر فزاینده حملات سایبری به حداقل برسد. طبق اسناد داخلی مشاهده شده توسط CNBC، کارمندان Google اغلب هدف حمله سایبری قرار می‌گیرند. گوگل بر این باور است که در صورتی که دستگاه یک کارمند به خطر بیفتد، مهاجمان می‌توانند به داده‌ها و کدها دسترسی پیدا کنند. این، طبق گفته شرکت، بر اعتماد کاربران به گوگل تأثیر می‌گذارد.

«تضمین ایمنی محصولات و کاربران یکی از اولویت‌های ماست. سخنگوی گوگل در بیانیه‌ای ایمیلی به CNBC گفت: ما به طور معمول راه‌هایی را برای تقویت سیستم های داخلی خود در برابر حملات مخرب بررسی می‌کنیم.
در حال حاضر مشخص نیست که برنامه آزمایشی برای چه مدت اجرا می‌شود. گوگل همچنین مشخص نکرده است که آیا تنها تیم‌های خاصی بخشی از آن خواهند بود یا خیر. حملات سایبری در حال افزایش بوده‌اند و سازمان‌ها – از جمله مانند گوگل – هدف اصلی هکرها و بازیگران بد سایبری هستند.

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *