گوگل در حال آزمایش ربات چت هوش مصنوعی برای پاسخ سوالات پزشکی

ارشادی
اشتراک‌گذاری در:
چت بات سوالات پزشکی

ساندار پیچای، مدیر عامل گوگل، مدل زبان بزرگ PalM 2 (LLM) را با قابلیت‌های چندزبانه، استدلال و کدنویسی بهبودیافته معرفی کرد. این شرکت گفت که این مدل بر روی 100 زبان آموزش دیده است و طیف وسیعی از وظایف را انجام می‌دهد. در آن زمان پیچای تاکید کرد که مدل هوش مصنوعی در اپلیکیشن‌های Workspace، Med-PaLM برای مصارف پزشکی و Sec-PaLM برای امنیت در دسترس خواهد بود. اکنون گزارشی گفته است که گوگل در حال آزمایش یک ربات چت هوش مصنوعی برای پاسخگویی ماهرانه به سوالات پزشکی است.
طبق گزارش The Verge (از طریق وال استریت ژورنال)، Med-PaLM 2 در بیمارستان تحقیقاتی مایو کلینیک – یک سازمان غیرانتفاعی مستقر در ایالات متحده، از جمله، از آوریل در حال آزمایش این ربات است.

در این گزارش اشاره شده است که گوگل معتقد است LLM در مکان‌هایی که «دسترسی محدود به پزشکان» وجود دارد، مفید خواهد بود. گرگ کورادو، مدیر ارشد تحقیقاتی گوگل، گفت که Med-PaLM 2 هنوز در مراحل اولیه خود است.

به گفته کورادو، او نمی‌خواهد بخشی از «سفر مراقبت‌های بهداشتی» خانواده‌اش باشد، اما معتقد بود Med-PaLM 2 «مکان‌هایی را در مراقبت‌های بهداشتی در بر می‌گیرد که هوش مصنوعی می‌تواند مفید باشد و اطلاعات پزشکی آن‌ها را تا 10 برابر افزایش می‌دهد».

چرا Med-PaLM بهتر از سایر چت ربات‌های هوش مصنوعی است؟

به گفته گوگل، Med-PaLM 2 در مکالمات، مراقبت‌های بهداشتی بهتر از ربات‌های چت عمومی مانند Bard، Bing و ChatGPT خواهد بود. Med-PaLM بر روی مجموعه‌ای از مطالعات متخصص پزشکی آموزش دیده است.
در این گزارش همچنین اشاره شد که مشتریانی که Med-PaLM 2 را آزمایش خواهند کرد، داده های خود را کنترل خواهند کرد. داده‌ها نیز رمزگذاری خواهند شد و گوگل به آن دسترسی نخواهد داشت.

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *