کلاهبرداری جدید هکرها از طریق Google Maps

ارشادی
اشتراک‌گذاری در:
کلاهبرداری هکرها از طریق لاگمدیا Google Maps

سرویس نقشه‌های گوگل نه تنها راه رسیدن به مقصد را به کاربران نشان می‌دهد، بلکه گزینه های مفید دیگری را نیز ارائه می‌کند. این گزینه‌ها شامل رستوران‌ها، مغازه‌ها، سرگرمی‌ها و هتل‌ها در این محل است. جدای از این، Google Maps همچنین جزئیات تماس این لیست‌های کسب و کار را ارائه می‌دهد. اکنون، یکی از کاربران توییتر (که توسط پلیس اندروید شناسایی شده است) به نام Shmuli Evers گزارش داده است که کلاهبرداران از این لیست‌های تماس در Google Maps برای به دام انداختن کاربران استفاده می‌کنند. توییت منتشر شده توسط Evers ادعا می‌کند که کلاهبرداران در حال جایگزین کردن شماره تلفن‌های ویژه در Google Maps با شماره تلفن‌های خود هستند.

این کلاهبرداری چگونه کشف شد

پرواز شرکت هواپیمایی دلتا اورس لغو شد. وقتی نتوانست به شماره خدمات مشتری وصل شود، شماره خط تلفن خطوط هوایی موجود در Google Maps را امتحان کرد. اورس توضیح داد که پروازش کنسل شده و به پرواز جدیدی نیاز دارد. پس از آن، تماس او قطع شد و کلاهبردار ادعایی از یک شماره فرانسوی با او تماس گرفت در حالی که شناسه تماس گیرنده هیچ ارتباطی با خطوط هوایی دلتا نداشت.

کلاهبردار خود را نماینده خطوط هوایی معرفی کرد و اورز نام و شماره تایید پرواز جدیدش را اعلام کرد. کلاهبردار سپس به وی دستور داد تا شماره تاییدیه پرواز جدید را از طریق پیامک به شماره دیگری ارسال کند و همچنین درخواست پرداخت هزینه رزرو پرواز جدید را داشت. اوورز هشدار داد که در دام یک کلاهبرداری گرفتار شده است و تلفن را قطع کرد. با انجام این کار، او با متن‌هایی بمباران شد که از او می‌خواستند پنج برابر قیمت بلیط اصلی خود را برای رزرو مجدد بپردازد.
بعداً، اورز متوجه شد که اولین شماره خط تلفن در Google Maps به میز کمک محلی دلتا در فرودگاه جان.اف.کندی متصل است. او همچنین متوجه شد که شماره خط تلفن avialabe در Google Maps برای American Airlines نیز اشتباه است. با این حال، هر دو عدد در حال حاضر تصحیح شده‌اند.

کسب و کار جعلی در Google Maps

چندین اطلاعات در مورد مشاغل مختلف، مانند ساعات کار و شماره‌های خط تلفن موجود در Google Maps تجمیع شده است. این باعث می‌شود چندین کسب و کار جعلی در پلتفرم ظاهر شوند. شایعات حاکی از آن است که برخی از کلاهبرداران همچنین با مشاغل کوچک تماس می‌گیرند و از آن‌ها می‌خواهند تا برای «صورتحساب پرداخت نشده» مبلغی را پرداخت کنند. این کلاهبرداران ادعا می‌کنند که از Google هستند و همچنین این مشاغل را تهدید می‌کنند که در صورت عدم پرداخت، از فهرست Google Maps حذف خواهند شد.

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *