اینستاگرام در دسترس نیست؛ لطفاً بعداً تلاش کنید

بهار قربانپور
اشتراک‌گذاری در:
اینستاگرام در دسترس نیست؛ لطفاً بعداً تلاش کنید

دیلی‌نیوز در گزارش روز خود نوشت: «به نظر می‌رسد که میزان استفاده و وقت‌گذرانی از پلتفرم اینستاگرام برای کاربران منتخب در سراسر جهان پایین آمده است و کاربران مدام مسائل مختلفی را گزارش می‌کنند که مهم‌ترینِ آن‌ها عدم توانایی این شبکه‌ اجتماعی در تازه‌کردن فید است.»

 براساس گزارش DownDetector، که وظیفۀ پایش و گزارش مشکلات پلتفرم‌های اجتماعی را برعهده دارد درحال‌حاضر بیش از ۱۰۰ کاربر نارضایتی خود از اینستاگرام را اعلام کردند که به‌نظر می‌رسد این مشکل پس‌از معرفی تردز به‌وقوع پیوسته باشد.

دیلی‌نیوز در ادامۀ این خبر نوشت: «به‌نظر می‌رسد دیگر اینستاگرام آن‌چنان که بایدوشاید محبوب، جذاب و سرگرم‌کننده نیست؛ این را آمار حضور و استفادۀ کاربران از این پلتفرم می‌گوید.»

البته شرکت متا در توضیح این مطلب گفت:«به‌نظر می‌رسد که این مساله محدود به کاربران اندروید است چرا که تاکنون کاربران  کاربران آیفون یا وب مشکلی را گزارش نکرده‌اند و توییت یا پرسش‌های افرادی که مشکل دارند همگی مربوط به کاربرانی است که این نسخه را در دستگاه اندروید خود باز می‌کنند».

 براساس گزارش‌های منتشر شده از شبکۀ X که پیش‌تر با نام توییتر شناخته می‌شد برخی از کاربران قادر به به‌روزرسانی محتوایم فید نیستند و برای برخی دیگر، کل گالری اینستاگرام خالی شده است. برخی از کاربران نیز مشکلات دیگری را مطرح کرده‌اند.

براساس گزارش Downdetector، ۶۶ درصد از این گزارش‌ها مربوط به اپلیکیشن بوده و ۲۷ درصد از این گزارش ها مربوط به فید است و تنها ۷ درصد از این گزارش‌ها از اجرانشدن برخی دستورات در نسخۀ وب اینستاگرام شکایت کرده‌اند. درحال‌حاضر، مشخص نیست علت مشکل به‌‍وجود‌آمده چیست؟ اما آن‌چه مسلم است این است که این پلتفرم اشتراک‌گذاری عکس و ویدیو از متا، اخیراً با اختلال‌هایی مواجه شده است تاجایی که در ماه اوت( اواخر مرداد تا اوایل شهریور)، این سرویس، به‌مدت چند ساعت خاموش بود و برای بسیاری از کاربران غیرقابل دسترس شد.

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *