شرکت Kickstarter قوانین جدیدی برای استفاده از هوش مصنوعی وضع کرد

اوغر
اشتراک‌گذاری در:
شرکت Kickstarter قوانین جدیدی برای استفاده از هوش مصنوعی وضع کرد

پلتفرم Kickstarter که یک پلتفرم جذب سرمایه عمومی است، قوانین جدیدی در مورد استفاده از هوش مصنوعی وضع کرده است که از تاریخ 29 آگوست، عملی می‌شود. این قوانین بعد از بحث و بررسی‌های صورت گرفته با سازندگان، سرمایه‌گذاران و رهبران صنعت تصویب شدند.
این شرکت به جای ممنوع کردن استفاده از هوش مصنوعی، تصمیم گرفت تا ساز و کاری جهت اطمینان از این‌که استفاده از این تکنولوژی به صورت شفاف اظهار می‌شود، ایجاد کند. طبق این قوانین، سازندگان وقتی یک پروژه جدید در این پلتفرم ارسال می‌کنند، باید اظهار کنند که آیا هوش مصنوعی در این محصول به‌کار گرفته شده است یا خیر و در صورت مثبت بودن جواب این سوال، جزئیات استفاده از آن را بیان کنند. همچنین، سازندگان باید تایید کنند که تاییدیه استفاده از آثار را از مالکین معنوی آن دریافت کرده‌اند. در نهایت این موارد مورد بررسی قرار می‌گیرد تا درستی ادعاها تایید شود.
به صفحات پروژه‌ها بخشی اضافه خواهد شد با نام “Use of AI” یا استفاده از هوش مصنوعی، که در این بخش سازندگان نحوه استفاده از هوش مصنوعی را در پروژه خود بیان خواهند کرد.
همچنین Kickstarter تاکید کرده که این قوانین عطف به ماسبق نخواهد شد و پروژه‌هایی که قبل از تاریخ 29 آگوست در این پلتفرم ارسال شده باشند، شامل این قوانین نخواهند بود.
کیک استارتر قصد دارد که به صورت کامل، شفافیت را بین سازندگان و سرمایه‌گذاران حفظ کند و این قانون نیز در همین راستا وضع شده است. این شرکت همچنین عنوان کرده است که قوانین مرتبط به هوش مصنوعی دائما مورد بازبینی قرار خواهند گرفت و با پیشرفت تکنولوژی هوش مصنوعی، این قوانین نیز تقویت خواهند شد.
استفاده از هوش مصنوعی در صنعت بازی‌سازی نیز اخیرا مورد بحث بسیاری بوده است و در هفته‌های اخیر، اخباری در مورد قوانین پلتفرم‌های گیمینگ در مورد انتشار بازی‌‌هایی که از هوش مصنوعی در فرایند ساخت آن‌ها استفاده شده است، منتشر شد.

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *