متاورس چگونه توجه اتحادیه اروپا را به خود جلب کرد

ارشادی
اشتراک‌گذاری در:
توجه اتحادیه اروپا به متاورس

اتحادیه اروپا (EU) به دنبال تنظیم مجموعه‌ای از مقررات برای کنترل حضور مردم در متاورس است. دنیای مجازیِ کاملاً کاربردی که بر روی بلاکچین ساخته شده است، متاورس به افراد اجازه می‌دهد تا به عنوان آواتارهای دیجیتالی وجود داشته باشند و فعالیت‌های مربوط به کار، بازی و معاشرت را انجام دهند. اتحادیه اروپا متوجه شده است که متاورس در بین مردم محبوبیت پیدا می‌کند. پس از نهایی کردن قوانین MiCA برای نظارت بر بخش کریپتو، اتحادیه اروپا اکنون تمرکز خود را برای تنظیم فضای متاورس تغییر داده است.

در حالی که جهان در حال بررسی راه‌ها و قوانین برای پذیرش Web3 است، اتحادیه اروپا هدف خود را Web4 تعیین می‌کند. کمیسیون اروپا (EC) پیش‌بینی می‌کند که فناوری واقعیت توسعه یافته (XR) برای حدود 860.000 شغل در اتحادیه اروپا ایجاد اشتغال خواهد کرد. XR یکی از مهم‌ترین عناصر متاورس است.

اتحادیه اروپا می‌خواهد در شکل‌دهی استانداردهای جهانی برای جهان‌های مجازی باز و قابل تعامل سریع عمل کند، عمدتاً برای اطمینان از اینکه فناوری بزرگ بر این بخش رو به رشد تسلط ندارد.

«دنیای مجازی و وب 4 – [که اتحادیه اروپا به آن تمایل دارد] اطمینان حاصل کند که تحت سلطه چند بازیگر بزرگ قرار نخواهند گرفت. در بیانیه مطبوعاتی رسمی اتحادیه اروپا آمده است که کمیسیون با ذینفعان حاکمیت اینترنت در سراسر جهان تعامل خواهد کرد و استانداردهای Web4 را مطابق با دیدگاه و ارزش‌های اتحادیه اروپا ترویج خواهد کرد.

اتحادیه اروپا اکنون شروع به بررسی کامل و نهایی کردن موضع خود در مورد سؤالاتی خواهد کرد، مانند اینکه آیا آواتارهای دیجیتال باید وضعیت قانونی خود را داشته باشند. علاوه بر این، قوانینی برای محافظت از حق چاپ و حق ثبت اختراع و همچنین ایجاد واحدهایی برای مقابله با جرایم مجازی نیز بخشی از دستور کار اتحادیه اروپا قبل از تنظیم اکوسیستم Metaverse است.

اتحادیه اروپا پیش بینی می‌کند که اندازه بازار جهان‌های مجازی جهانی از 27 میلیارد پوند در سال 2022 به 800 میلیارد پوند تا سال 2030 افزایش یابد. با توجه به احتمال این رونق، زیاد تعجب‌آور نیست که اتحادیه اروپا به‌دنبال تبدیل شدن به اولین پذیرنده فناوری Web4 است. در اوایل سال جاری، اتحادیه اروپا چارچوب The Markets in Crypto Assets (MiCA) را نهایی کرد.

این تا حد زیادی حول محور حمایت از مصرف کننده، و جلوگیری از دستکاری بازار و جرایم مالی در بخش کریپتو می چرخد. لایحه MiCA با هدف جلوگیری از معاملات داخلی، افشای غیرقانونی اطلاعات داخلی و دستکاری بازار مربوط به دارایی های رمزنگاری شده است.

بلافاصله پس از تصویب این مقررات، شرکت‌های سرمایه‌گذاری ارز دیجیتال Mudrex مستقر در سانفرانسیسکو از طریق ایتالیا وارد اتحادیه اروپا شدند.

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین‌های فناوری