،

مایکروسافت به خرید سازنده Call of Duty یک قدم نزدیک‌تر شد

ارشادی
اشتراک‌گذاری در:
خرید کال آف دیوتی توسط مایکروسافت

پس از اینکه یک قاضی آمریکایی درخواست رگولاتورهای ایالات متحده برای مسدود کردن این معامله را رد کرد، شانس مایکروسافت برای در اختیار گرفتن ناشر اصلی بازی‌های اکتیویژن بلیزارد، افزایش زیادی یافته است.

مایکروسافت پس از پیروزی آمریکا اعلام کرد که بر حل و فصل نگرانی‌ها در بریتانیا تمرکز خواهد کرد. ادغام این غول فناوری با مالک Call of Duty بزرگ‌ترین معامله در نوع خود در تاریخ صنعت بازی خواهد بود. سهام اکتیویژن بیش از 10 درصد افزایش یافت زیرا سرمایه گذاران یقین بسیاری داشتند که موفقیت آمیز خواهد شد.

قانون‌گذاران ایالات متحده استدلال کرده بودند که چنین معامله‌ای که در سال گذشته به ارزش 69 میلیارد دلار (56 میلیارد پوند) ارزش داشت، با  قدرت دادن به مایکروسافت، سازنده Xbox، برای ممانعت از دسترسی رقبا به بازی‌های اکتیویژن، به گیمرها آسیب می‌رساند و رقابت را کاهش می‌دهد.

کمیسیون تجارت فدرال (FTC) به دنبال بلوک اضطراری این معامله بود که قرار است اواخر این ماه بسته شود، ولی عملاً این طرح‌ها را به چالش کشید. اما قاضی ژاکلین اسکات کورلی گفت که فکر نمی‌کند رگولاتور در پرونده خود برنده شود.

 

خرید کال آف دیوتی توسط مایکروسافت

 

FTC نشان نداده است که بر اساس ادعای خود موفق خواهد شد که شرکت ترکیبی احتمالاً Call of Duty را از سونی پلی‌استیشن خارج خواهد کرد، یا اینکه مالکیت محتوای Activision به طور قابل توجهی رقابت را در بازارهای اشتراک کتابخانه بازی‌های ویدیویی و بازی‌های ابری کاهش می‌دهد. قاضی اسکات کورلی در تصمیم خود نوشت که رای پس از جلسات استماع یک هفته‌ای در سانفرانسیسکو صادر شد.

این حکم در ایالات متحده قوی‌ترین شاخصی است که نشان می‌دهد خرید غول فناوری در نهایت به سرانجام خواهد رسید.

این توافق پس از تصویب این مشارکت توسط اتحادیه اروپا صورت می‌گیرد، در حالی که تلاش برای جلوگیری از ادغام در بریتانیا در حال حاضر تحت تجدید نظر است. برد اسمیت، رئیس مایکروسافت گفت که این شرکت از این تصمیم سریع “قدردان” است و اکنون تمرکز خود را به بریتانیا معطوف خواهد کرد.

به‌نظر می‌رسد که این پیشرفت‌ها یک پیروزی بزرگ برای مایکروسافت به ارمغان می‌آورد، زیرا تلاش می‌کند با سرمایه‌گذاری هنگفت روی محتوای بازی که ممکن است بازیکنان را به انتخاب پلتفرم‌های آن، از جمله کنسول ایکس‌باکس، نسبت به رقبای خود، ترغیب کند، از پیشروان بازار پلی‌استیشن و نینتندو عقب بماند.

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین‌های فناوری