،

مایکروسافت دور جدیدی از اخراج‌ها را شروع و صدها نفر را تعدیل کرد

ارشادی
اشتراک‌گذاری در:
تعدیل نیرو مایکروسافت 2023

روزهای سخت در صنعت فناوری هیچ نشانه‌ای از عقب نشینی را نشان نمی‌دهد. در اوایل سال جاری در ژانویه، مایکروسافت اعلام کرد که 10.000 شغل را حذف می‌کند و کارمندان خود را اخراج می‌کند. در طول چند ماه آینده، از کارمندان مایکروسافت خواسته شد تا سازمان را ترک کنند. اکنون، مایکروسافت دور جدیدی از کاهش مشاغل را اعلام کرده است – البته در مقیاس کوچک‌تر نسبت به قبل. طبق گزارش GeekWire، مایکروسافت نزدیک به 275 شغل خود را کاهش می‌دهد.

عمده اخراج‌‍‌ها در ایالات متحده

بر اساس این گزارش، 276 کارمند در منطقه واشنگتن در ایالات متحده بیکار شده‌اند. مایکروسافت در بیانیه‌ای به GeekWire اخراج‌ها را تأیید کرد و گفت: «تعدیل‌های سازمانی و نیروی کار بخشی ضروری و منظم از مدیریت کسب‌وکار ما است. ما به اولویت‌بندی و سرمایه‌گذاری در حوزه‌های رشد استراتژیک برای آینده خود و حمایت از مشتریان و شرکا ادامه خواهیم داد.»

با این حال مایکروسافت در همین زمان سال گذشته نیز تعداد کمی از کارمندان خود را اخراج کرده بود. در ژانویه، زمانی که مایکروسافت 10.000 کارمند را اخراج کرد، حدود 5 درصد از کل تعداد کارمندان این شرکت محسوب می‌شد. در یک پست وبلاگی، ساتیا نادلا، مدیرعامل مایکروسافت گفته بود که در حالی که این شرکت در حال حذف مشاغل است، همچنان به‌دنبال استخدام است. توجه به این نکته مهم است که در عین اینکه که در حال حذف نقش‌ها در برخی زمینه‌ها هستیم، به استخدام در حوزه‌های استراتژیک کلیدی ادامه خواهیم داد. ما می‌دانیم که این یک زمان چالش برانگیز برای هر فردی است و او را تحت تاثیر قرار می‌دهد. من و تیم رهبری ارشد متعهد هستیم که با طی کردن این روند، این کار را به متفکرانه‌ترین و شفاف‌ترین شکل ممکن انجام دهیم.»

در دور قبلی اخراج‌ها، تقریباً همه شرکت‌های بزرگ از جمله آمازون، گوگل، متا، اینتل هزاران کار را کاهش داده بودند. اینکه آیا سایر شرکت‌ها این بار از مایکروسافت پیروی می‌کنند یا نه، باید منتظر بود و دید.

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *