،

ایلان ماسک: جریان نقدی منفی توییتر با کاهش 50 درصدی درآمد تبلیغات

ارشادی
اشتراک‌گذاری در:
کاهش درآمد توییتر - لاگ مدیا

15 ژوئیه (رویترز) – ایلان ماسک روز گذشته گفت که جریان نقدی توییتر به دلیل کاهش تقریبا 50 درصدی درآمد تبلیغاتی و بدهی سنگین، منفی است. حالتی که کمتر از انتظارش در ماه مارس بود که توییتر می‌تواند تا ژوئن به جریان نقدی مثبت برسد.

ماسک در توییتی در پاسخ به پیشنهادات در مورد افزایش سرمایه گفت: «نیاز به رسیدن به جریان نقدی مثبت قبل از داشتن هر چیز دیگری است.»

این آخرین اثری است که نشان می‌دهد اقدامات تهاجمی کاهش هزینه‌ها از زمانی که ماسک توییتر را در اکتبر تصاحب کرد، به تنهایی برای مثبت کردن جریان نقدی توییتر کافی نیست و نشان می‌دهد که درآمد تبلیغات توییتر ممکن است به همان سرعتی که ماسک در مصاحبه‌ای در آوریل پیشنهاد کرده بود، بهبود نیافته باشد. بی‌بی‌سی که اکثر تبلیغ کنندگان به سایت بازگشته بودند.

پس از اخراج هزاران کارمند و کاهش هزینه‌های خدمات ابری، ماسک گفته بود که شرکت هزینه‌های غیر بدهی خود را از 4.5 میلیارد دلار پیش‌بینی شده در سال 2023 به 1.5 میلیارد دلار کاهش داده است. توییتر همچنین با پرداخت سود سالانه حدود 1.5 میلیارد دلار در نتیجه بدهی مواجه است. در معامله 44 میلیارد دلاری که شرکت را خصوصی کرد، انجام شد.

مشخص نیست که ماسک با کاهش 50 درصدی درآمد تبلیغاتی به چه بازه زمانی اشاره کرده است. او گفته است که توییتر در مسیر رسیدن به درآمد 3 میلیارد دلاری در سال 2023 قرار دارد که از 5.1 میلیارد دلار در سال 2021 کاهش یافته است.

توییتر به دلیل تعدیل محتوای ضعیف مورد انتقاد قرار گرفته است و به دنبال آن تعداد زیادی از تبلیغ‌کنندگان که نمی‌خواستند تبلیغاتشان در کنار محتوای نامناسب ظاهر شود، هجوم آوردند.

استخدام ماسک از لیندا یاکارینو، مدیر تبلیغات سابق Comcast در NBCUniversal به عنوان مدیر عامل، نشان داد که فروش تبلیغات برای توییتر اولویت است، حتی اگر برای افزایش درآمد اشتراک کار می‌کند.

Yaccarino در اوایل ژوئن کار خود را در توییتر آغاز کرد و به سرمایه‌گذاران گفته است که توییتر قصد دارد بر روی ویدیو، سازنده و مشارکت تجاری تمرکز کند و در حال مذاکره با شخصیت‌های سیاسی و سرگرمی، خدمات پرداخت، و ناشران اخبار و رسانه است.

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *