کنسول‌های دستی تا سال 2027 باید با قابلیت تعویض باتری عرضه شوند

اوغر
اشتراک‌گذاری در:
کنسول‌های دستی تا سال 2027 باید با قابلیت تعویض باتری عرضه شوند

قانون جدید اتحادیه اروپا، تولید محصولات الکترونیکی را دستخوش تغییر خواهد کرد. این قانون در هفته اخیر با هدف افزایش طول عمر برخی از باتری‌های قابل حمل در اتحادیه اروپا وضع شد و یکی از موارد مورد تاکید در آن، قابلیت تعویض باتری توسط مصرف‌کننده نهایی است.
مواردی که در این قانون قابل توجه هستند، عبارتند از:
تمام دستگاه‌ها باید قابلیت تعویض باتری داشته باشند.
شامل کنسول‌های بازی قابل حمل هم می‌شود.
از ابتدای سال 2027 قابلیت اجرایی دارد.
تنها برای دستگاه‌هایی که بعد از این تاریخ تولید شده باشند اعمال می‌شود.

بنابراین، حداقل بر روی کاغذ، کنسول‌های قابل حمل مانند Asus ROG Ally و Nintendo Switch که در محدوده اتحادیه اروپا فروخته می‌شوند، باید با قابلیت تعویض باتری عرضه شوند.
البته اگر همانطور که از منابع مختلف نقل شده است، این قانون تنها شامل دستگاه‌های جدید شود، احتمالا برای Nintendo Switch 2 و Steam Deck بعدی این قابلیت باید در نظر گرفته شود.
متن این قانون به صورت کامل توضیح می‌دهد که چگونه هر دستگاهی که در بازار این اتحادیه عرضه می‌شود حتما باید باتری قابل تعویض داشته باشد که در هر زمانی در طول عمر محصول، کاربر نهایی بتواند آن را تعویض کند. در ادامه بیان شده که امکان تعویض باتری باید به گونه‌ای باشد که با وسایل معمول در دسترس، کاربر بتواند باتری را تعویض کند و برای انجام این کار نیازی به ابزارهای خاص نداشته باشد، مگر این‌که این ابزار به صورت رایگان و در کنار محصول عرضه شوند.
همچنین، طبق متن این قانون، تولیدکننده باید دستورالعمل ایمنی و روش انجام این کار را برای کمک به کاربر تهیه کند.
این قانون به مدت طولانی در دست بررسی بوده است و برای اولین بار در سال گذشته، موضوع آن ارائه شده است. اگرچه انتظار می‌رود این قانون با مقاومت زیاد تولیدکنندگان سخت‌افزار مواجه شود و حتی راه‌هایی برای دور زدن آن پیدا شود.

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *