، ،

سازنده سونیک با پرداخت جریمه 1.2 میلیون دلار جریمه، از مجازات حبس گریخت

اوغر
اشتراک‌گذاری در:
سازنده سونیک با پرداخت جریمه 1.2 میلیون دلار جریمه، از مجازات حبس گریخت

یوجی ناکا (Yuji Naka) سازنده بازی سونیک و کارگردان Balan Wonderworld که به دلیل خرید سهام Ateam Entertainment پیش از اعلام خبر رسمی تولید بازی‌های Dragon Quest Tact و Final Fantasy 7: The First Soldier، دستگیر شده بود، به 1.2 میلیون دلار جریمه محکوم شد.
طبق گزارش وبسایت ژاپنی Jiji، ناکا در واقع به پرداخت دو جریمه محکوم شده است. یک جریمه به مبلغ 2 میلیون یوآن (معادل 14 هزار دلار) و جریمه دیگری به مبلغ 171 میلیون یوآن (1.2 میلیون دلار).
ناکا پس از حضور در دادگاه در ماه مارس، بلافاصله اتهامات مطرح شده را قبول کرد. طبق گزارش‌های منتشر شده، این جریمه در اصل 2 سال و 6 ماه حبس بود که بعد از اظهار پیشمانی یوجی ناکا، به 4 سال حبس تعلیقی و پرداخت جریمه نقدی تبدیل شد.
ناکا در اصل در سال‌های 1984 الی 2006 در شرکت سگا مشغول به کار بود و بیشتر به دلیل همکاری در ساخت بازی Sonic: The Hedgehog و همچنین ساخت بازی Nights Into Dreams شناخته شده است. او در سال 2006 استودیو خودش را افتتاح کرد اما در این مدت، هیچ بازی شناخته شده‌ای توسط این استودیو منتشر نشد. در سال 2018 ناکا به Square Enix پیوست و در این استودیو بازی Balan Wonderworld را در سال 2021 کارگردانی کرد و در سال 2022 نیز این استودیو را ترک کرد.

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *