،

سونی قرارداد 10 ساله Call of Duty را با مایکروسافت امضا کرد

ارشادی
اشتراک‌گذاری در:
Call of Duty سونی با مایکروسافت لاک مدیا

در حالی که مایکروسافت یک گام به خرید اکتیویژن بلیزارد در گران‌ترین معامله بازی در تاریخ نزدیک‌تر می‌شود، سونی توافقنامه‌ای را برای حفظ Call of Duty روی کنسول‌های پلی‌استیشن امضا کرده است. این اطلاعیه بسیار مهم است زیرا سونی برای طولانی‌ترین مدت در برابر این توافق مقاومت کرده و اساساً بزرگ‌ترین مانع در معامله 69 میلیارد دلاری بوده است. قرارداد برای حفظ بازی Call of Duty در پلی استیشن به این معنی است که می‌تواند نگرانی‌های مربوط به تأثیر خرید بر رقابت را کاهش دهد.
فیل اسپنسر، رئیس ایکس‌باکس، گفت که مایکروسافت به آینده‌ای نگاه می‌کند که در آن بازیکنان در سراسر جهان انتخاب بیشتری برای انجام بازی‌های مورد علاقه‌شان داشته باشند.

اسپنسر در توییتی اعلام کرد: «خوشحالیم که اعلام کنیم مایکروسافت و پلی استیشن (سونی) توافق نامه ای الزام آور برای حفظ Call of Duty در پلی استیشن پس از خرید اکتیویژن بلیزارد امضا کرده اند.
در همین حال، برد اسمیت، نایب رئیس و رئیس مایکروسافت گفت که این شرکت همچنان بر روی آوردن Call of Duty به پلتفرم‌های بیشتر متمرکز خواهد بود.
«از روز اول این خرید، ما متعهد به رسیدگی به نگرانی‌های تنظیم‌کننده‌ها، توسعه‌دهندگان پلتفرم و بازی‌ها و مصرف‌کنندگان بوده‌ایم. حتی پس از عبور از خط پایان برای تایید این معامله، ما بر روی اطمینان از اینکه Call of Duty تمرکز می‌کنیم، ادامه خواهیم داد». اسمیت در توییتر خود نوشت: همچنان در پلتفرم‌های بیشتر و برای مصرف کنندگان بیشتری نسبت به قبل در دسترس است.

 

Call of Duty سونی - لاگ مدیا

 

ادغام مایکروسافت اکتیویژن بلیزارد

لازم به ذکر است که این معامله زمانی محقق خواهد شد که مایکروسافت خرید اکتیویژن بلیزارد را که اخیراً با یک نبرد حقوقی بین غول فناوری و کمیسیون تجارت فدرال ایالات متحده (FTC) روبرو شده است، ببندد. تلاش‌های متعدد FTC برای مسدود کردن موقت این معامله پس از رد درخواست دادگاه‌های ایالات متحده شکست خورد.
در همین حال، سازمان رقابت و بازار بریتانیا (CMA) نیز مهلت بررسی Microsoft-Activision را شش هفته تمدید کرده است. این به ناظر زمان بیشتری برای بررسی پیشنهادات برای رفع نگرانی‌های مربوط به معامله پس از توقف کمپین برای جلوگیری از معامله می‌دهد.

قراردادهای 10 ساله مایکروسافت

مایکروسافت قبلاً قراردادهای 10 ساله با Nvidia، Nintendo، Boosteroid اوکراین، Ubitus ژاپن و Nware اسپانیا امضا کرده است تا در صورت انجام این معامله، Call of Duty را به پلتفرم‌های خود بیاورند.

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین‌های فناوری