6 نکته برای تقویت کانال و ویدیوهای YouTube

ارشادی
اشتراک‌گذاری در:
چگونه در یوتیوب موفق شویم
چگونه در یوتیوب موفق شویم

فهرست مطالب

نکاتی برای برندسازی کانال و محتوای ساختاریافته برای بهبود کانال YouTube خود

با توجه به اینکه یوتیوب یکی از پربازدیدترین سایت‌های اینترنت است، دیدن همه انواع کانال‌هایی که تلاش می‌کنند بر مهارت‌های بازاریابی یوتیوبی خود مسلط شوند، تعجبی ندارد.

برای جذب مشترکین بیشتر، باید مطمئن شوید که محتوای کانال شما جذاب و دلنشین است. با بررسی تکنیک‌های هوشمندانه و مؤثری که به شما در بهبود کیفیت کانال YouTube تان کمک می‌کنند، این مطلب را ادامه خواهیم داد.

1- محتوای ویدئویی متمرکز

یک روش بسیار موثر برای جذب ترافیک برای کانال و افزایش مشترکین، استفاده از موضوعات خاص و یا کلمات کلیدیِ تک است. استفاده از بهترین شیوه‌های سئو برای موفقیت کانال YouTube شما بسیار مهم است و به شما امکان می‌دهد جذابیت خود را به حداکثر برسانید.

ابزارهای آنلاین کلمات کلیدی بسیار خوبی وجود دارد که به شما امکان می‌دهد بیشترین کلمات کلیدی را که مربوط به محتوای شما هستند را شناسایی کنید. علاوه بر این، این کار شما را راهنمایی می‌کند تا محتوای خود را بر اساس این چارچوب‌ها ساختار دهید. با شناسایی «کلمه کلیدی» یا موضوع خاصِ خود، قبل از ایجاد محتوا، ذهن خود را بر روی یک هدف خاص متمرکز می‌کنید. مشاهده ویدیوهای دیگر در مورد آن موضوع برای اطمینان از اینکه آیا در مسیر درستی هستید مفید است. این به شما امکان می‌دهد تا آنچه را که روی آن رقابت ایجاد شده است را بیاموزید و به شما این امکان را می‌دهد که سبک و سلیقه خود را به آن موضوع اضافه کنید.

کلمات کلیدی همیشه باید به طور طبیعی در محتوای شما استفاده شود تا YouTube بتواند آن را در هنگام گنجاندن زیرنویس‌ها آن‌ها را شناسایی کند. همیشه اطمینان حاصل کنید که عنوان و توضیحات شما بهینه شده.

 

ویدیو سازی در یوتیوب

 

2- محتوای‌های موجود را دوباره کار کنید

مطمئن‌ترین راه برای ایجاد کانال YouTube خود از طریق محتوای جدید و خلاقانه‌ای است که ایجاد می‌کنید. با این حال، محتوایی که ایجاد می‌کنید، نباید از روی بوم خالی تولید شود. بسیاری از کانال‌های YouTube در بازنگری محتوای موجود خود برای مرتبط بودن با سایر محتواها و رقیا، موفقیت‌های زیادی کسب کرده‌اند.

اگرچه محتوای شما ممکن است مفید، جذاب و فوق‌العاده با ارزش باشد، اما راه‌هایی برای جداسازی بخش‌هایی از آن محتوا وجود دارد که بستر مناسبی برای ایجاد محتوای اضافی فراهم می‌کند. اکثر کاربران YouTube برای پاسخ‌ها و راهنماهایی که به آن‌ها در حل بسیاری از مسائل کمک می‌کند از سایت بازدید می‌کنند.

محتوای نوشتاری خود را در سایر پلتفرم‌ها ارزیابی کنید و موضوعات موجود را که می‌توانید در یک ویدیوی کوتاه پوشش دهید، شناسایی کنید. اطمینان حاصل کنید که ویدیوی شما دارای محتوای نوآورانه و جذابی است که برای افرادی که برای تماشای آن وقت می‌گذارند، دارای بارِ ارزشمند بیشتر هستند. این کار اطمینان حاصل می‌کند که مشترکین فعلی شما با کانال شما درگیر هستند و افرادی که تازه با محتوای شما آشنا شده‌اند، آن را ارزشمند می‌دانند و از سابسکرایب (Subscribe) شدن در کانال شما خوشحال می‌شوند.

 

3- با بینندگان خود در تعامل باشید

یوتیوب در اصل یک پلتفرم رسانه اجتماعی است و به همین دلیل باید همیشه مطمئن شوید که با مخاطبان خود درگیر هستید. تعامل اجتماعی با کسانی که محتوای شما را هضم می‌کنند بسیار مهم است. نه تنها پست کردن منظم محتوای جذاب، بلکه تعامل فعال با کسانی که محتوای شما را تماشا می‌کنند بسیار مهم است.

نظرات مثبت و بحث های تشویقی، راه‌های بسیار خوبی برای کمک به رشد کانال شما با انجمن YouTube هستند. علاوه بر این، یوتیوب به آن دسته از کانال‌هایی که با مشترکان خود تعامل دارند، پاداش می‌دهد. برخی از دسته‌هایی که YouTube ارزیابی می‌کند عبارتند از: زمانِ تماشا، نظرات، پسندیدن (لایک) و نپسندیدن (دیسلاک)، و زمان کلی صرف شده در کانال شما.

 

تعامل با بینندگان در یوتیوب

 

کاری بسیار عاقلانه است که به هر نظری که در پلتفرم شما ارسال می‌شود پاسخ دهید و کاربران را وادار کنید که از پیام‌های صوتی بصری برای تعامل استفاده کنند. همیشه محتوایی را ارسال کنید که کاربران را تشویق به تعامل کند و حتماً تعامل آن‌ها را رصد کنید.

4- کانال خود را برند کنید

بسیاری از کانال‌های یوتیوب محتوای فوق‌العاده ارزشمندی دارند اما اغلب تعداد مناسبی را جذب نمی‌کنند. این به این دلیل است که پلتفرم‌های آن‌ها جذابیت بصری بسیار کمی دارند. برای اینکه بتوانید کاربرانی که از کانال شما بازدید می‌کنند تبدیل به مشترک کنید، باید با برندسازی کانال خود، ظاهری حرفه‌ای داشته باشید. این باعث می‌شود که کاربران کانال شما را جدی بگیرند و بلافاصله محتوای شما را شناسایی کنند.

اگر برندی موجود در پلتفرم‌های دیگر دارید، ادغام یا وصل کردن آن برند در محتوای YouTube شما نسبتاً آسان است. از طرف دیگر، می‌توانید یک عنصر نام تجاری منحصربه‌فرد ایجاد کنید که با کانال شما یکسان باشد. نام تجاری شما به طور ناخودآگاه با محتوای با کیفیتی که ارائه می‌کنید مرتبط می‌شود و کاربران شما به برند شما اعتماد می‌کنند.

همراه با نام تجاری بصری خود، ضروری است که URL های سفارشی را به هدر کانال خود اضافه کنید. علاوه بر این، بیوگرافی شما بسیار مهم است و باید کلمات جذابی را در مورد خودتان و محتوایتان درج کنید.

 

5- در دیگر پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی تبلیغ کنید

زیبایی رسانه‌های اجتماعی این است که کاربران می‌توانند محتوای خود را در کانال‌های اجتماعی مختلف به طور یکپارچه تبلیغ کنند. با تبلیغ کانال یوتیوب و محتوای آن در دیگر پلتفرم های رسانه‌های اجتماعی خود، می‌توانید به سرعت مخاطبان خود را افزایش دهید و پایگاه مشترک خود را افزایش دهید.

محبوب‌ترین پلتفرم‌های اجتماعی مانند لینکدین، فیس‌بوک، پینترست و اینستاگرام، پایگاهی فوق‌العاده برای انتشار کانال شما فراهم می‌کنند. اگر وبلاگ شخصی دارید، پس یک مکان عالی برای به اشتراک گذاشتن مطالب خود خواهید داشت.

برخی از پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی به شما این امکان را می‌دهند که تیزر ویدیوی خود را با لینک مستقیم به کانال یوتیوب خود ارسال کنید. این امر ترافیک بیشتری را به کانال شما تشویق می‌کند و شانس بیشتری برای جذب کاربر را به شما می‌دهند.

 

6- از تصاویر کوتاه جذاب استفاده کنید

بسیاری از کانال های یوتیوب قدرت تصاویر کاور در محتوای خود را دست کم می‌گیرند. در واقع، تصاویر بندانگشتی تأثیر زیادی بر روی کاربرانی که محتوای شما را انتخاب می‌کنند، می‌گذارد. هر زمان که ویدیوهای شما در یوتیوب تبلیغ می‌شوند، در نوار کناری به عنوان یک تصویر کوچک ظاهر می‌شوند. تصویر کوچک شما باید منحصر به فرد باشد و از رقبای شما متمایز باشد.

حتی اگر کاربری در یوتیوب نباشد و جستجوی اینترنتی انجام دهد، تصویر کاور ویدیوی جذاب شما قطعاً در رتبه بالاتری قرار می‌گیرد، زیرا از نرخ کلیک بالاتری در YouTube بهره برده است. برخی از ایده‌های جالب برای افزایش نرخ کلیک شامل استفاده از فلش‌ها، متن بزرگ، تصاویر غیرمعمول و بخش‌های برجسته می‌شود.

 

کاور ویدیو در یوتیوب

گفتار پایانی

هنگامی که به دنبال تقویت کانال YouTube خود هستید، باید تلاشی همه جانبه انجام دهید و متعهد به بهبود حالت فعلی خود باشید. اگرچه ممکن است هنگام تلاش برای ثبت کردن یک کانال بر روی یک پلت فرم پر از رقابت، کار دلهره‌آوری به نظر برسد، تکنیک‌هایی که در مورد آنها بحث کردیم، الگوی عالی برای موفقیت شما را فراهم می‌کنند.

در حالی که برخی از روش‌ها به انرژی بیشتری نسبت به روش‌های دیگر نیاز دارند، هر یک از روش‌های دیگر نیز مورد تمجید است و شما باید فعالانه همه این‌ها را به کار ببرید تا از محتوای خود بازدید بیشتری داشته باشید و فهرست مشترکین خود را تقویت کنید. هیچ کانال سرشناس و زبانزد، در یک روز ساخته نشده است، پس کاری را که دارید انجام می‌دهید بررسی کنید و از آن را محکم و صحیح بسازید. موفق باشید!

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *