به‌روزرسانی اندروید 14 بتا 4 توسط گوگل

ارشادی
اشتراک‌گذاری در:
اندروید 14 بتا گوگل

گوگل ماه گذشته آپدیت اندروید بتا 3 را منتشر کرد. این غول فناوری اکنون عرضه به‌روز رسانی اندروید 14 بتا 4 را آغاز کرده است. آخرین به‌روزرسانی بتا دومین نسخه Platform Stable Android 14 را نشان می‌دهد که APIهای نهایی شده و رفتارهای رویارویی با برنامه را در اختیار توسعه‌دهندگان قرار می‌دهد که می‌توانند به طور کامل بررسی کرده و در برنامه‌های خود بگنجانند.

گوگل طبق گزارشی اعلام کرد: «امروز ما Android 14 Beta 4 را به شما ارائه می‌دهیم، و همچنان که به عرضه عمومی Android 14 نزدیک می‌شویم، به کار خود در مورد پولیش و عملکرد ادامه می دهیم. بتا 4 برای Pixel Tablet و Pixel Fold، علاوه بر بقیه موارد در دسترس است. از خانواده پیکسل پشتیبانی می‌کند، بنابراین می‌توانید برنامه‌های خود را روی دستگاه‌هایی که دارای چندین فاکتور هستند آزمایش کنید و مستقیماً کاری را که ما برای بهبود تجربه دستگاه‌های تاشو و صفحه‌نمایش بزرگ انجام می‌دهیم تجربه کنید.»

لیست دستگاه‌های سازگار

با انتشار آپدیت اندروید 14 بتا 4، گوگل لیست دستگاه‌های سازگار را نیز گسترش داده است. آخرین به روز رسانی بتا با تبلت پیکسل و گوشی هوشمند Pixel Fold که اخیراً عرضه شده است سازگار است. جدای از اینها، این لیست شامل گوشی‌های هوشمند Pixel 4a، Pixel 4a 5G، Pixel 5، Pixel 5G، Pixel 6 (6، 6 Pro و 6a) و Pixel 7 (7، 7 Pro و 7a) نیز می‌شود. می توانید به روز رسانی را از وب سایت توسعه دهنده اندروید دانلود کنید.

 

گوسی های اندروید گوگل

 

آخرین به‌روز رسانی بتا مشکلات ذکر شده در زیر را برطرف کرد

مشکلی در سیستم برطرف شد که باعث می‌شد هم اعلان‌ها ظاهر نشوند و هم کاشی‌های تنظیمات سریع کار نمی‌کنند تا زمانی که دستگاه راه‌اندازی مجدد شود. (شماره #287756395، شماره #286542217، شماره #286556831، شماره #286739130، شماره #290217714)

رفع مشکلات سیستمی که گاهی باعث می‌شد برنامه‌های VoIP ضبط صدا را زمانی که صفحه قفل شده بود یا برنامه در پس‌زمینه قرار می‌گرفت، متوقف کنند. (شماره #286703227، شماره #286927629، شماره #286917690، شماره #287473522)

مشکلی که در آن عنوان آهنگ در حال پخش در حال پخش به طور ناگهانی ناپدید می شد یا با اطلاعات دیگری جایگزین می شد، هنگام انتقال دستگاه از حالت نمایش همیشه روشن به صفحه قفل، برطرف شد. (شماره #286522735، شماره #239835302)

مشکلی که گاهی اوقات مانع از شارژ شدن دستگاه‌ها می‌شد یا به دستگاه اجازه می‌داد شارژ شود، اما به اشتباه گزارش شده بود که مشکلاتی در کابل شارژ متصل یا لوازم جانبی وجود دارد، برطرف شد. (شماره 278143400)

رفع مشکل سیستمی که گاهی باعث از کار افتادن سرویس Android System Intelligence می شد. (شماره 286290268)

مشکلی که باعث می شد رجیستری CredentialManager هنگام استفاده از بیش از یک مجموعه از اعتبارنامه ها از کار بیفتد، برطرف شد.

مشکلاتی که در آن API HealthConnect در برخی موارد استثناهای اشاره گر تهی را به برنامه های تماس برمی گرداند، برطرف شد.

رفع مشکلاتی که می‌تواند باعث حلقه‌های راه‌اندازی و پیام‌های «برنامه پاسخ نمی‌دهد» در برخی دستگاه‌ها شود.

مشکلی که در آن برخی از عناصر در رابط کاربری سیستم هنگام جابه‌جایی بین حالت‌های روز و شب به درستی تنظیم نمی‌شدند برطرف شد.

مشکل سیستمی که باعث می‌شد هنگام استفاده از یک برنامه (مانند Google Maps) در حالت PiP و سپس قفل کردن صفحه و باز کردن مجدد برنامه با ضربه زدن روی اعلان روی صفحه قفل، پنجره Picture-in-Picture (PiP) پاسخگو نباشد.

مشکلی که در آن گاهی اوقات کاغذ دیواری صفحه قفل هنگام تنظیم یک تصویر زمینه جدید برای صفحه اصلی به یک صفحه خالی و سیاه بازنشانی می شد، برطرف شد.

رفع مشکلاتی که باعث ایجاد انیمیشن های ضعیف در رابط کاربری در لانچر می شد.

مشکلی را برطرف کرد که در آن یک گفتگوی انتخابگر قصد به اشتباه در هنگام تنظیم نمایه کاری نشان داده شد، که در تکمیل موفقیت آمیز تنظیمات توسط کاربر تداخل داشت.

مشکلی که باعث می شد حاشیه های گرد در اعلان ها به درستی نمایش داده نشود، برطرف شد.

مشکلی را برطرف کرد که در آن در صورت غیرفعال شدن سیم‌کارت eSIM گاهی اوقات ممکن است دستگاهی پاسخگو نباشد.

رفع مشکلی که در آن صفحه قفل گاهی اوقات با یک صفحه سیاه و سفید خالی گیر می کرد.

مشکلی در ConnectivityService که می‌توانست در موارد نادری باعث از کار افتادن دستگاه و راه‌اندازی مجدد شود، برطرف شد.

رفع مشکلی که گاهی باعث می شد لغزنده حجم سیستم روی صفحه گیر کند.

 

اندروید گوگل

 

مشکلاتی که در آن عناوین برخی از صفحات تنظیمات به درستی اعلام نشدند و برخی مناطق در برنامه تنظیمات سیستم زمانی که TalkBack فعال شد قابل دسترسی نبود، برطرف شد.

مشکلی را برطرف کرد که در صورت چرخاندن دستگاه در حین ثبت نام، ثبت اثر انگشت ناموفق بود.

مشکلی که در آن دستگاه‌های بلوتوث متصل به درستی در سوئیچر خروجی صدای سیستم رتبه‌بندی نشده بودند، برطرف شد.

مشکلی را که در آن پس از ضربه زدن روی یک اعلان برای راه‌اندازی یک intent بسته نمی‌شد، رفع شد. مشکلی که گاهی اوقات باعث می‌شد ساعت آنالوگ هنگام مشاهده پیش‌نمایش تصویر زمینه نمایش داده نشود، برطرف شد.

مشکلی که گاهی اوقات باعث می‌شد فقط هدفون بلوتوث سمت راست جفت شود، برطرف شد.

رفع مشکلاتی که باعث می‌شد انیمیشن‌های راه‌اندازی برنامه به درستی پخش نشود.

مشکلی را برطرف کرد که در آن اعلان‌های یک مکالمه اولویت‌بندی شده به اشتباه هنگام رد شدن گروه اعلان‌های بدون اولویت حذف شدند.

مشکلی که در آن برگه اشتراک‌گذاری گاهی اوقات پس از فشار دادن دکمه کپی خراب می‌شد، برطرف شد.

مشکلی را برطرف کرد که در آن در صورتی که کاربر تصویری را از برگه اشتراک‌گذاری ویرایش کرد، رابط کاربری به گردش کار برگه اشتراک‌گذاری برنگشت.
رفع مشکلی که گاهی اوقات باعث می‌شد Face Unlock با مشکل مواجه شود.

رفع مشکلی که گاهی باعث می‌شد هدست USB هنگام اتصال به دستگاهی که با استفاده از Voice over LTE (VoLTE) در حال برقراری تماس بود، انرژی بیشتری مصرف کند.

یک استثنای نشانگر تهی که گاهی باعث از کار افتادن راه‌انداز پس از راه‌اندازی یک برنامه می‌شد، رفع شد.

مشکلی که در هنگام استفاده از دستگاهی با نمایه کاری، برنامه فروشگاه Google Play در نمایه کاری معلق می‌شود یا هنگام راه‌اندازی از کار می‌افتد، برطرف شد.

رفع مشکلات مختلفی که باعث از کار افتادن رابط کاربری سیستم در برخی موارد می شد.

مشکلات مختلف دیگری را که بر ثبات سیستم تأثیر می گذاشتند، رفع کرد.

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین‌های فناوری