،

شرکت Valve موضع خود را در مورد استفاده از هوش مصنوعی در بازی‌ها اعلام کرد

اوغر
اشتراک‌گذاری در:
شرکت Valve موضع خود را در مورد استفاده از هوش مصنوعی در بازی‌ها اعلام کرد

در پی رد شدن یک بازی در ماه گذشته توسط Valve و عدم انتشار آن در Steam به دلیل استفاده از هوش مصنوعی در فرایند ساخت آن، شرکت Valve موضع خود را در قبال این تکنولوژی اعلام کرد.

ماه گذشته، یک سازنده بازی با انتشار پستی، خبر از عدم پذیرش بازی خود توسط Valve برای انتشار در استیم داد. سازندگان این بازی، استفاده از هوش مصنوعی را قبول دارند و Valve نیز اعلام کرده بود که استفاده از هوش مصنوعی در حالی که معلوم نباشد که سازنده بازی حق استفاده از آن را دارد یا خیر، دلیل عدم پذیرش این بازی بوده است. این شرکت به سازنده بازی فرصت داده است تا هر آن چه که مالکیت معنوی آن را در اختیار ندارد از بازی حذف کند اما گویا این اتفاق به صورت کامل نیافتاده است و نهایتا Valve تصمیم به رد آن گرفته است.

والو اعلام کرده است که به صورت مستمر در حال یادگیری در مورد هوش مصنوعی و این‌که چگونه می‌توان از این تکنولوژی در فرایند توسعه بازی استفاده کرد، است. به نظر می‌رسد که ظهور این تکنولوژی با همه کمک‌هایی که در تسهیل انجام برخی از امور کرده است، اما کار شرکت‌هایی مانند Valve را برای پی بردن به این‌که سازندگان بازی حق استفاده از تصاویر، متون و موسیقی استفاده شده در بازی را دارند یا خیر، بسیار سخت کرده است.

شرکت والو در مورد مشکلات حقوقی که ممکن است در مورد استفاده از هوش مصنوعی به وجود بیاید می‌گوید: این مسئولیت توسعه‌دهندگان بازی‌ها است که از داشتن مالکیت معنوی برای عرضه بازی برخوردار باشند. ما می‌دانیم که این تکنولوژی دائما در حال تکامل است و هدف ما این نیست که استفاده از آن را بر روی استیم محدود کنیم. در عوض ما تلاش می‌کنیم تا آن را با قوانین بازبینی فعلی تطبیق دهیم. فرایند بازبینی ما، قوانین و قواعد کپی‌رایت فعلی را در نظر می‌گیرد و نظرات شخصی در آن اعمال نمی‌شود. با به روز شدن این قواعد، فرایند بازبینی ما هم به روز می‌شود.

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *