تولید ویژن پرو اپل به دلیل چالش‌های طراحی کاهش می‌یابد

ارشادی
اشتراک‌گذاری در:
تولید ویژن پرو اپل به دلیل چالش‌های طراحی کاهش می‌یابد

اپل پیش بینی تولید خود را برای هدست واقعیت افزوده ویژن پرو که اخیراً معرفی شده است، به میزان قابل توجهی کاهش داده است.
به گزارش فایننشال تایمز، به نقل از منابع آشنا با فرآیند تولید، سازنده آیفون تولید اولین هدست واقعیت ترکیبی خود را تا سال 2024 به کمتر از 400.000 دستگاه کاهش می‌دهد.

دو تامین کننده مستقر در چین که برای تامین قطعات Vision Pro قرارداد بسته اند، فاش کردند که اپل فقط برای 130.000 تا 150.000 واحد در سال اول درخواست کافی کرده است.
از آنجایی که به نظر می‌رسد، ممکن است کاهش قابل توجهی در تولید در مقایسه با هدف اولیه فروش 1 میلیون دستگاهی که اپل پیش از این انتظار داشت، وجود داشته باشد.

یکی از چالش های اصلی که با آن مواجه است، تولید صفحه نمایش‌های مورد استفاده در دستگاه است. این صفحه نمایش ها از دو نمایشگر میکرو OLED، یکی برای هر چشم، و همچنین یک لنز منحنی «عدسی شکل» که رو به بیرون است، تشکیل شده‌اند. نمایشگرها وضوح بالاتری نسبت به هر چیزی که در حال حاضر موجود است ارائه می‌دهند، در حالی که لنز بیرونی به کاربر اجازه می دهد تا محیط اطراف خود را ببیند.

به گفته دو نفر از افشاگران، با وضعیت، سونی و تراشه‌ساز TSMC نمایشگرهای میکرو OLED مورد استفاده در نمونه‌های اولیه نمایش داده شده در ماه ژوئن را ارائه کردند.

به نقل از منابع، اپل از بهره وری تامین کنندگان خود ابراز نارضایتی کرده است، به ویژه در مورد عملکرد میکرو OLED های بدون نقص.
طی یک میزگرد رسانه‌ای اخیر، تروشی شیمیزو، رئیس واحد نیمه هادی سونی، توضیح داد که سونی در مورد گسترش احتمالی بازار هدست‌های واقعیت مختلط محتاط است و در نتیجه، برای افزایش قابل توجه تولید مردد است.

 

هدست واقعیت افزوده ویژن پرو

یکی از منابع نزدیک به Luxshare، مونتاژکننده، از کاهش پیش‌بینی‌های سال 2024 ابراز ناامیدی کرده است. Luxshare در حال آماده شدن برای افزایش ظرفیت خود برای تولید تقریباً 18 میلیون دستگاه در سال در آینده نزدیک بود.
اپل همچنین در حال کار بر روی تکرارهای بعدی هدست واقعیت ترکیبی است، از جمله گزینه‌ای مقرون به‌صرفه برای دستیابی به مشتریان گسترده‌تر. با این حال، این طرح‌ها اکنون به عقب رانده شده‌اند.

این شرکت به دنبال شراکت با سامسونگ و ال جی برای این هدست نسل دوم بود. در تلاش برای کاهش هزینه‌ها، نوع ارزان‌تر از فناوری جایگزینی مانند mini-LED استفاده می‌کرد، اما منابع می‌گویند که مدل‌های غیرپرو این هدست از میکرو OLED نیز استفاده می‌کنند، علی‌رغم اینکه تامین‌کنندگان برای برآورده کردن نیازهایشان تلاش می‌کنند.

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین‌های فناوری