ربات هوش مصنوعی هکر WormGPT راه‌اندازی شد

ارشادی
اشتراک‌گذاری در:
WormGPT ربات هکر

یک توسعه‌دهنده ناشناس، یک نسخه آنالوگ از ChatGPT AI chat ایجاد کرده است که برخلاف نسخه اصلی، بر خلاف رویه قانون تمرکز دارد: چت ربات WormGPT برای کمک به مجرمان سایبری طراحی شده است.

WormGPT در ماه مارس به وجود آمد و در ژوئن توسعه‌دهنده شروع به فروش دسترسی به پلتفرم در یک فروم هکر محبوب کرد. برخلاف ChatGPT یا Google Bard معتبر، چت‌ربات هکر هیچ محدودیتی برای جلوگیری از پاسخگویی به سوالات مربوط به فعالیت‌های غیرقانونی ندارد. برای پشتیبان‌گیری از این کلمات، توسعه‌دهنده اسکرین‌شات‌هایی ارائه کرد که نشان می‌دهد می‌توانید از WormGPT بخواهید بدافزار را در پایتون بنویسد و از آن‌ها در مورد نحوه سازماندهی یک حمله سایبری مشاوره دریافت کنید. مدل زبان منبع باز نسبتا قدیمی GPT-J از سال 2021 به عنوان پلتفرم برای ایجاد ربات چت استفاده شد. او در زمینه مواد توسعه بدافزار آموزش دید و WormGPT متولد شد.

کارشناسان یک شرکت امنیت سایبری فوروارد اسلش WormGPT را امتحان کردند و در پاسخ به درخواست آن‌ها، ربات چت یک ایمیل فیشینگ برای به خطر انداختن ایمیل‌های شرکتی ایجاد کرد که قانع کننده بود و شامل گام‌های استراتژیک هوشمندانه برای انجام حمله موفقیت‌آمیز  بود.

توسعه‌دهنده دسترسی به WormGPT را 60 یورو در ماه یا 550 یورو در سال تخمین زده است. ممکن است محصول بسیار عالی نباشد: یکی از خریداران از عملکرد ضعیف پلت‌فرم شکایت کرد. اما به هر حال، این نشانه روشنی است که هوش مصنوعی مولد می‌تواند به سلاحی در دست مجرمان سایبری تبدیل شود. و با گذشت زمان، این فناوری‌ها بهبود خواهند یافت.

نظرات ارزشمند شما

1 دیدگاه

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *