4 برنامه تمیز کننده اندروید که واقعاً دستگاه شما را سبک می‌کنند

ارشادی
اشتراک‌گذاری در:
اپلیکیشن تمیز کننده اندروید
اپلیکیشن تمیز کننده اندروید

فهرست مطالب

در این پست، بهترین برنامه‌های پاک‌کننده تلفن برای Android را بررسی می‌‌کنیم که به شما کمک می‌کنند فایل‌های ناخواسته را که فضای دستگاه‌تان را اشغال می‌کنند پاک کنید.
در حالی که دستگاه‌های Android به اندازه‌ای هوشمند هستند که نیازی به تعمیر و نگهداری منظم ندارند، اما هنوز هم ایده خوبی است که هر چند وقت یک‌بار گوشی را تمیز کرده و یک تنظیم دیجیتال را روی گوشی انجام دهید.

ترفند این است که برنامه‌های پاک کننده تلفن را پیدا کنید که در واقع به وعده‌های خود عمل می‌کنند. در بهترین حالت، یک برنامه تمیز کننده‌ی بد فضای ذخیره سازی را هدر می‌دهد. در بدترین حالت، می‌تواند گوشی اندروید شما را با بدافزار آلوده کند و با تبلیغات شما را درگیر هرزنامه کند. با این حال، همه برنامه‌های تمیز کننده اندروید بی‌فایده نیستند.

در اینجا بهترین برنامه‌های تمیز کننده برای تلفن‌ها و تبلت‌های اندرویدی وجود دارد که باید آن‌ها را امتحان کنید.

1. Files by Google

برنامه تمیز کننده اندروید Files by Google

مدیریت فایل‌های رسمی اندروید گوگل ابزارهای آسانی دارد که آن را به اولین پاک کننده فایل‌های اضافی اندروید تبدیل می‌کند که هر دارنده اندروید باید آن‌را امتحان کند. برنامه را فعال کنید و برای دسترسی به این گزینه‌ها به تب Clean در پایین بروید.

در بخش پایینی چندین قسمت را می‌بینید که بعضی برنامه‌ها را به‌عنوان اتلاف فضا شناسایی می‌کند. این‌ها شامل فایل‌های ناخواسته، موارد تکراری، اسکرین‌شات‌های قدیمی و برنامه‌های استفاده نشده است. گزینه‌ای را انتخاب کنید تا ببینید چه چیزی بیشترین فضا را اشغال می‌کند، بررسی کنید چه چیزی را می‌خواهید حذف کنید و تأیید کنید. برنامه از بقیه موارد مراقبت خواهد کرد.

در حالی که می‌توانید از برگه «مرور» برای کاوش دستی فضای ذخیره‌سازی گوشی خود نیز استفاده کنید، اجازه دادن به‌ برنامه با این بررسی‌های خودکار، کارآمدتر است.

همانطور که خواهیم دید، بسیاری از برنامه‌های زیر دارای ویژگی‌های تمیزکننده اندروید مفیدی هستند، اما بهینه‌سازهای RAM و دیگر موارد مزخرف را که نیاز ندارید، دارند. Google Files پاسخ خوبی به این موارد است. این یکی از بهترین راه‌ها برای تمیز کردن اندروید با یک برنامه ساده و واقعاً رایگان است که با موارد اضافی غیر ضروری پر نشده است.

دانلود: Files by Google (رایگان)

2. CCleaner

تمیز کننده اندروید ccleaner

یک برنامه دسکتاپ معروف برای بازیابی فضای دیسک در اندروید است. همانطور که می‌دانید، CCleaner دیگر یک برنامه ضروری برای ویندوز نیست. از زمانی که Avast این سرویس را به‌دست گرفت، تا حدودی افت کرده است. و در حالی که برنامه اندروید نیز بی‌نقص نیست، از بسیاری دیگر از برنامه‌های پاک کننده هرزنامه برای اندروید بهتر است.

در واقع، CCleaner در اندروید یک برنامه چند منظوره است که تمام تلاش خود را برای تجزیه و تحلیل و پاکسازی فایل‌های سرگردان که فضای ارزشمند شما را اشغال می‌کند، انجام می‌دهد. عملکرد اصلی ویژگی تمیز کردن است که می‌تواند داده‌های کش را از برنامه‌ها پاک کند، پوشه‌های خالی را پاک کند و تاریخچه‌های مختلف را حذف کند.

همچنین دارای یک App Manager است که یک رابط کاربری ساده ارائه می‌دهد که به شما امکان می‌دهد چندین برنامه را برای حذف نصب انتخاب کنید. در نهایت، صفحه اطلاعات سیستم بر منابع گوشی شما (CPU، RAM، جزئیات دستگاه) نظارت می‌کند تا بتوانید با یک نگاه سریع ببینید چه اتفاقی در حال رخ دادن است.

نیازی به روت شدن ندارد و کاملاً رایگان است، اگرچه می‌توانید برای استفاده از چند مورد اضافی، آن را به اشتراک Pro ارتقا دهید. ممکن است از نظر ویژگی‌ها کمی سبک باشد، اما اگر تنها چیزی که نیاز دارید راهی سریع برای بازیابی فضای ذخیره‌سازی گوشی‌تان باشد، این اپلیکیشن تمیز کردن اندروید، این کار را انجام می‌دهد.

توجه داشته باشید که Avast Cleanup و AVG Cleaner در این لیست نیستند زیرا بسیار شبیه به CCleaner هستند – با توجه به اینکه این برنامه‌ها همه متعلق به یک شرکت هستند، این تعجب‌آور نیست. اگر به دنبال جایگزین دیگری با شباهت عملکرد CCleaner هستید، به پیشنهادات دیگر Avast یا AVG نگاهی بیندازید.

دانلود: CCleaner (رایگان، اشتراک در دسترس)

3. SD Maid

پاکسازی گوشی لا اپلیکیشن SD Maid

SD Maid به‌عنوان پاک‌کننده دیجیتال گوشی اندرویدی یک اپلیکیشن شناخته شده و رایگان است. این برنامه تجربه کاربری را بسیار ساده پیاده‌سازی کرده است. با باز کردن برنامه چندین عمل سریع را در اختیار شما قرار می‌دهد که می‌توانید از آن‌ها برای «پاکسازی گوشی اندرویدی» خود استفاده کنید.

اولین مورد، CorpseFinder، هر فایل یا پوشه خالی باقی‌مانده از حذف یک برنامه را جستجو و پاک می‌کند. SystemCleaner یکی دیگر از ابزارهای جستجو و حذف است که این بار به دنبال فایل‌ها و پوشه‌های رایجی است که SD Maid معتقد است می‌تواند با خیال راحت حذف کند.

اگر روند کاربری این اپلیکیشن را دوست دارید، AppCleaner همین عمل را برای برنامه‌های شما انجام می‌دهد. اما برای استفاده از این ویژگی، باید SD Maid Pro را ارتقا دهید. همچنین یک ناحیه پایگاه داده برای کمک به بهینه‌سازی پایگاه‌های اطلاعاتی برنامه‌های در حال استفاده وجود دارد. در آزمایش ما، 40 مگابایت از Spotify به این روش پاک شد.

همچنین ابزارهایی برای تجزیه و تحلیل فضای ذخیره‌سازی (برای کمک به شما در یافتن و حذف فایل‌های بزرگ) و حذف انبوه برنامه‌ها در صورتی که قصد تنظیم تلفن بزرگ‌تری را دارید، وجود دارد. به آنچه در پیشنهاد است نگاهی بیندازید تا ببینید آیا ارتقاء به نسخه Pro برای نیازهای شما ارزشش را دارد یا خیر.

توجه داشته باشید که SD Maid 2 نیز موجود است. در حالی که ظاهر مدرن‌تری نسبت به نسخه اصلی دارد، توسعه دهنده خاطرنشان می‌کند که این برنامه هنوز در مراحل اولیه توسعه قرار دارد. بنابراین، ما نسخه اصلی را برای اطمینان تا زمانی که نسخه جدید جایگزین آن شود، توصیه می‌کنیم.

دانلود: Maid SD (رایگان در دسترس است)

4. Norton Clean

تمیز کننده سیستم عامل اندروید Norton Clean

همانطور که در پاراگراف‌های بالای مقاله ذکر شد، اکثر بزرگترین برنامه‌های پاکسازی اندروید از یک مکان می‌آیند: همان شرکت مالک Avast، AVG، Avira، CCleaner و Norton است. در حالی که ما نمی‌خواستیم برنامه‌های تقریباً یکسان را در لیست قرار دهیم و برنامه نورتون چند سالی است که به‌روزرسانی نشده است، ما آن را اضافه می‌کنیم زیرا حداقل ظاهر متفاوتی دارد.

نورتون ادعا می کند که «به هم ریختگی» را از دستگاه اندرویدی شما پاک می‌کند. مانند ورودی‌های دیگر، کش شما را جستجو کرده و پاک می‌کند، فایل‌های ناخواسته را حذف می‌کند و به شما کمک می‌کند تا به‌سرعت هر برنامه استفاده نشده‌ای را که نصب کرده‌اید حذف کنید. بخش مدیریت برنامه‌ها، همه برنامه‌های شما را فهرست می‌کند و به شما امکان می‌دهد آنها را بر اساس آخرین استفاده، تاریخ نصب یا میزان فضای ذخیره‌سازی که استفاده می‌کنند مرتب کنید.

این برنامه یک رویکرد ساده دارد. در مقایسه با برخی از برنامه‌ها مانند SD Maid، Norton Clean رابط تمیزتر و روشن‌تری دارد. هر چیزی که نیاز دارید یک یا دو لمس با شما فاصله دارد، به این معنی که برای فهمیدن آن لازم نیست یک اندروید بلدِ حرفه‌ای باشید.

این یکی از نظر ویژگی‌ها نیز سبک است. فقط یک پاک‌کننده فایل و حذف برنامه است، با تبلیغات برجسته برای سایر برنامه‌های نورتون. با این حال، اگر نگران فضا هستید، Norton Clean یک راه آسان برای کمک به بازیابی آن است. و هیچ خرید درون برنامه‌ای یا اشتراکی برای نگرانی ندارد.

دانلود: Norton Clean (رایگان)

آیا واقعاً این‌ها بهترین برنامه‌های پاکسازی اندروید هستند؟

ممکن است فکر کنید که لیست ما از راه حل‌های تمیز کردن اندروید نسبتاً کوتاه است که این به چند دلیل است:

اول، همانطور که گفته شد، سه تا از بزرگترین برنامه‌ها در این حوزه (CCleaner، AVG و Avast) تقریباً یکسان هستند، به این معنی که فهرست کردن همه آنها کار اضافی است. دوم این است که بسیاری از برنامه‌های پاک‌کننده محبوب اندروید، به‌قدری حواشی اضافی در خود دارند که استفاده از آن‌ها را توصیه نمی‌کنیم. صرفاً برای پاک کردن چند فایل ناخواسته، ارزش نصب یک برنامه سنگین که یک آنتی ویروس اجرا می‌کنند و اشتراک VPN را بر روی شما مسدود می‌کند.

در نهایت، انتخاب‌های قدیمی تمیز کننده اندروید مانند Droid Optimizer و All-in-One Toolbox از فروشگاه Play حذف شده‌اند، که به این معنی است که بازیگران بزرگ بخش بیشتری از بازار را پوشش می‌دهند. در مجموع، این بدان معناست که اگر یکی از برنامه‌های بالا برای شما کار نمی‌کند، توصیه می‌کنیم فضای تلفن Android خود را به‌صورت دستی آزاد کنید. این کار آنقدرها هم که به‌نظر می‌رسد سخت نیست. سیستم عامل اندروید اکنون دارای گزینه‌های داخلی است و شما به‌راحتی می‌توانید موارد اضافی را بدون تلاش زیادی حذف کنید.

این برنامه‌ها هنوز جای خود را دارند، اما اگر مجبور هستید دائماً آن‌ها را اجرا کنید تا فضای خالی ایجاد کنید، احتمالاً زمان آن رسیده است که به یک تلفن جدید با فضای ذخیره‌سازی بیشتر ارتقا دهید.

با آرامش از پاک کننده‌های تلفن اندرویدی استفاده کنید

تعمیر و نگهداری منظم برای اکثر کاربران اندروید ضروری نیست، اما می‌تواند در برخی موارد به عملکرد و روان بودن دستگاه شما کمک کند.

این حقیقت است: دستگاه شما به کار خود ادامه خواهد داد حتی اگر زمانی را صرف پاک کردن زباله نکنید. اکثر دستگاه های اندرویدی مدرن دارای حافظه رم و حافظه دستگاه زیادی هستند تا با هر چیزی که نصب یا ذخیره کرده‌اید کنار بیایند. همچنین نیازی نیست که روزها و زمان‌های زیاد خود را برای پاک کردن حافظه پنهان برنامه بر اساس برنامه زمانبندی بگذرانید.

گفته می‌شود، اگر متوجه شدید که دستگاه اندرویدی شما مشکلی دارد، یک پاک کننده اندروید می‌تواند کمی آن را برطرف کند. در صورت نیاز می‌توانیدطبق این مقاله، در مورد تمیز کننده‌های اندروید، اقدامات بعدی را انجام دهید.

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *