عربستان سعودی از اینترنت 5G با انتشار صفر کربن برای اولین بار رونمایی کرد!

حمیدزاده
اشتراک‌گذاری در:
عربستان سعودی از اینترنت 5G با انتشار صفر کربن برای اولین بار رونمایی کرد!

برای راه‌اندازی خدمات پهنای باند برای شبکه‌های ۴ و ۵ جی، برق زیادی مورد نیاز است که استفاده از آن، انتشار کربن و گازهای گلخانه‌ای در جو را به همراه دارد. هر چه ظرفیت شبکه بیشتر باشد، انتشار گازهای گلخانه‌ای بیشتر است. علاه‌بر کربن، آلاینده‌های دیگری مانند دی‌اکسید گوگرد، اکسید نیتروژن و غیره نیز در محیط زسیت ما وجود دارند. همین موضوع باعث شده است که استفاده از این شبکه‌های اینترنت از نظر زیست محیطی پایدار نباشد و با توجه به اینکه اکنون در میانه‌ی یک تغییر جهانی به سمت منابع تجدیدپذیر انرژی هستیم، شرکت‌های پهنای باند در جهت کاهش ردپای کربن دی‌اکسید تلاش می‌کنند.

شرکت توسعه‌دهنده‌ی املاک و مستغلات مستقر در عربستان سعودی به نام «Red Sea Global» به تازگی با همکاری اپراتور تلفن همراه «Zain KSA» برای راه‌اندازی اولین شبکه‌ی ۵G بدون انتشار کربن همکاری کرده است. این شرکت در بیانیه‌ای اعلام کرد که شبکه‌ی ۵G بدون انتشار کربن در اقامتگاه «Six Senses Southern Dunes» راه‌اندازی خواهد شد و نوید سرعت بالای اتصال با انرژی ۱۰۰ درصد تجدیدپذیر از بیش از ۷۶۰ هزار صفحه‌ی خورشیدی را می‌دهد که کل منطقه‌ی ۲۸ هزار کیلومتری را اقامتگاه را پوشش می‌دهد.

این پروژه که یکی از طرح‌های ارایه شده توسط محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان سعودی است، سه هدف اصلی دارد که به ترتیب حفظ محیط زیست، کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای با استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر و کاهش اعوجاج بصری عنوان شده است.

جان پاگانو (John Pagano)، مدیرعامل گروه «Red Sea Global» همچنین اعلام کرد که برج‌های شبکه‌ی اینترنت با استفاده از فناوری چاپ سه بُعدی طراحی شده‌اند ونمای بیرونی برج‌ها صخره‌ای به نظر رسیده و بدون وجود آنتنی که در ظاهر قابل توجه باشد، به‌طور یکپارچه با محیط اطراف خود ترکیب می‌شوند.

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *