، ،

تماس 5G‌ فضایی به کمک ماهواره

حمیدزاده
اشتراک‌گذاری در:
تماس 5G‌ فضایی به کمک ماهواره

شرکت AST اسپیس موبایل در تگزاس فناوری ارتباطی ۵G مبتنی بر فضا را با برقراری تماس از یک موبایل عادی در هاوایی با مهندسی در اسپانیا نمایش داد. این شرکت معتقد است که این دستاورد، شیوه برقراری ارتباط را دگرگون می‌کند و پتانسیل نزدیک‌تر کردن مردم جهان با کمک ارتباطات پیشرفته را دارد. AST اسپیس موبایل اوایل سال میلادی جاری اعلام کرد ماهواره‌اش که سیگنال‌های ۴G به موبایل می‌فرست را به طور موفقیت آمیز آزمایش کرده است.
آنچه جدیدترین دستاورد AST اسپیس موبایل را متمایز می کند، برقراری تماس از یک منطقه مرده بی سیم (wireless dead zone) است که چشم‌انداز شبکه‌های مبتنی بر فضا در از بین بردن شکاف‌های تماسی به خصوص در مناطق دورافتاده را ارتقا می دهد.

محور این دستاورد، ماهواره آزمایشی BlueWalker 3 است که بزرگترین طیف ماهواره‌های ارتباطی به کار گرفته شده در مدار زمین به حساب می‌آید. این ماهواره تبادل نامحسوس صوت و داده بین زمین و کهکشان را فراهم می‌کند. این دستاورد که براساس موفقیت‌های پیشین شرکت بنا شده، نخستین تماس صوتی مبتنی بر فضا در جهان را با استفاده از موبایل‌های معمولی و اصلاح نشده را نشان می‌دهد.
برنامه پیچیده تست این شرکت هم اکنون شامل تماس‌های صوتی، تماس ویدئویی ۴G و ارتباط ۵G است که نه تنها تماس‌های صوتی و پیامک‌ها بلکه فعالیت‌هایی مانند جستجو در اینترنت، دانلود فایل، استفاده از اپ‌های پیام‌رسان و پخش ویدئو در موبایل‌های استاندارد را نیز تسهیل می کند.

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *