،

هوش‌مصنوعی، یک شرکت راه‌اندازی کرد

بهار قربانپور
اشتراک‌گذاری در:
هوش‌مصنوعی، یک شرکت راه‌اندازی کرد

محققان دانشگاه براون دانشگاه چین دریافتند که چت‌بات‌های هوش‌مصنوعی مجهز به GPT-3.5  می‌توانند یک شرکت توسعه نرم‌افزار را با حداقل مداخله انسانی اداره کنند.

محققان این دانشگاه در پی پاسخ به این پرسش بودند که آیا هوش‌مصنوعی می‌تواند به تنهایی یک استارتاپ فن‌آوری را اداره کند؟

پاسخ این بود که بله! این محققان می‌گویند فناوری‌های هوش‌مصنوعی هم‌چنان در کانون توجه قرار دارند و هرروز موارد استفاده جدیدتری در حال ظهورند.

به گفتۀ این محققان، با هر مورد استفاده جدید، مکالمات پیرامون هوش‌مصنوعی بیش‌ازپیش تقویت می‌شوند. هوش‌مصنوعی جنبه‌های مختلفی از کار را تحت تاثیر قرار داده است حال به‌نظر می‌رسد هوش‌مصنوعی می‌تواند به تنهایی یک شرکت نرم‌افزاری را به شیوه‌ای مقرون‌به‌صرفه اداره کند.

محققان چگونگی ایجاد “ChatDev” یک شرکت توسعه نرم‌افزار مجازی را ثبت کردند که روی وظیفه ایجاد شده توسط یک “مشتری” انسانی در یک مقاله پیش از چاپ موجود در arXiv کار می کرد.

تیم محققان دانشگاه براون با همکاری چند مؤسسه‌ دیگر، آزمایشی را انجام دادند تا ببینند آیا ربات های AI که با GPT-3.5  کار می‌کنند می‌توانند بدون هیچ آموزشی، فرآیند توسعه نرم‌افزار را انجام دهند یا خیر؟ به‌عنوان بخشی از این مطالعه، محققان یک شرکت توسعه نرم‌افزار فرضی به نام ChatDev را براساس مدل آبشاری توسعه دادند. مدل آبشاری در اصل یک رویکرد زمانی برای توسعه نرم‌افزار است. ChatDev به چهار مرحله طراحی، تست، کدنویسی و مستندسازی تقسیم می‌شود.

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *