،

علی بابا دو مدل هوش مصنوعی راه اندازی می‌‌کند

ارشادی
اشتراک‌گذاری در:
هوش مصنوعی علی بابا - لاگ مدیا

در حالی که غول‌های فناوری مانند OpenAI و Google مدل‌های زبان بزرگ (LLM) را برای رقابت در فضای پررونق هوش مصنوعی مولد راه‌اندازی می‌کنند، شرکت چینی Alibaba دو مدل جدید هوش مصنوعی (AI) را راه‌اندازی کرده است که می‌توانند مکالمات پیچیده را انجام دهند و از تصاویر درک داشته باشند.
دو مدل غول فناوری چینی – Qwen-VL و Qwen-VL-Chat – برای محققان، دانشگاهیان و شرکت‌ها در دسترس خواهد بود تا آن‌ها بتوانند برنامه‌های هوش مصنوعی خود را بدون نیاز به آموزش سیستم‌های خود توسعه دهند.

ویژگی‌های مدل‌های هوش مصنوعی علی بابا

به گفته علی‌بابا، در حالی که Qwen-VL می‌تواند به پرسش‌های باز مرتبط با تصاویر مختلف پاسخ دهد و شرح تصاویر ایجاد کند، Qwen-VL-Chat می‌تواند در «تعامل‌های پیچیده» شرکت کند. به عنوان مثال، می‌تواند چندین ورودی تصویر را با هم مقایسه کند و به چندین دور سؤال پاسخ دهد.
سایر وظایفی که Qwen-VL-Chat می‌تواند انجام دهد شامل نوشتن داستان، ایجاد تصاویر بر اساس عکس‌هایی است که کاربر به آن دستور می‌دهد و حل معادلات ریاضی نشان داده شده در یک تصویر.
تا به حال، شرکت‌ها بر تولید محتوا بر اساس ورودی متن توسط انسان تمرکز کرده‌اند، اما Qwen-VL-Chat، تقریباً شبیه آخرین نسخه ChatGPT OpenAI، می‌تواند تصاویر را تجزیه و تحلیل کند و به متن پاسخ دهد.
این دو مدل بر روی LLM این شرکت به نام Tongyi Qianwen که در اوایل سال جاری منتشر شد، توسعه یافته‌اند.

ناور CLOVA X را معرفی کرد

این خبر بلافاصله پس از آن منتشر شد که غول اینترنتی کره جنوبی ناور از HyperCLOVA X، مجموعه ابزارهای هوش مصنوعی (AI) و اپلیکیشن چت‌بات CLOVA X خود رونمایی کرد.
ناور گفت که این محصول جستجوهای مبتنی بر هوش مصنوعی را برای کاربران فراهم می‌‌کند و خدمات سفارشی را برای شرکت‌‌‌ها ارائه می‌دهد. CLOVA X با هدف بهبود جستجوی وب، خرید آنلاین و خدمات ناوبری با کمک Cue راه اندازی شده است.
این شرکت همچنین گفت که با سامسونگ برای توسعه تراشه جدیدی کار می‌کند که برای پشتیبانی از توسعه فناوری هوش مصنوعی آن کوچکتر و کارآمدتر باشد. ناور همچنین در حال برنامه‌ریزی برای افتتاح یک مرکز داده برای خدمات HyperCLOVA X در ماه نوامبر است.

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *