،

مدیر عامل OpenAI، همکاری با مدیر سابق طراحی اپل در «iPhone for AI» را رد کرد

ارشادی
اشتراک‌گذاری در:
سام آلتمن، مدیر عامل OpenAI

ماه گذشته، گزارش شد که جانی آیو، مدیر سابق طراحی اپل و طراح اصلی آیفون، با سم آلتمن، مدیر عامل و بنیانگذار OpenAI، در مورد توسعه یک «آیفون هوش مصنوعی» گفتگو کرده است. آلتمن در حال حاضر یک به‌روز رسانی در مورد همان موضوع ارائه کرده است.
آلتمن در سخنرانی در رویداد Tech Live وال استریت ژورنال، کار بر روی گوشی هوشمند مجهز به هوش مصنوعی را کم اهمیت جلوه داد.

«فکر می‌کنم کاری عالی برای انجام دادن وجود دارد، اما هنوز نمی‌دانم آن چیست. من هیچ علاقه‌ای به تلاش برای تکمیل کار هوش مصنوعی با گوشی هوشمند ندارم. او با توصیف کار این شرکت بر روی یک دستگاه سخت‌افزاری مصرفی به‌عنوان “بسیار نوپا” گفت: این کار فوق العاده است».

سخت‌افزار برای عصر هوش مصنوعی

پیش از این، گزارشی توسط The Information این پروژه را «سخت‌افزاری برای عصر هوش مصنوعی» توصیف کرده بود. همچنین ادعا کرد که آیو و آلتمن یک «جلسه طوفان فکری» داشته‌اند و سپس گزارش جداگانه‌ای نشان می‌دهد که این دو در شرکت طراحی آیو، استودیوی LoveForm در سانفرانسیسکو با هم ملاقات کرده‌اند.
علاوه بر این، گزارش شده است که این دو درباره ایده‌های متفاوتی درباره ظاهر دستگاه صحبت کرده‌اند.
آیو به‌خاطر دوران حضورش در اپل که حدود 20 سال به‌عنوان مدیر ارشد طراحی آن کار می‌کرد، شناخته شده است. Ive با کار بر روی پروژه‌های مختلف از سال 1997 تا 2019، نقش مهمی در توسعه iPod، iPhone و iPad ایفا کرد.
همچنین گزارش شده است که مدیر عامل سافت بانک، ماسایوشی سون، یک میلیارد دلار در پروژه سخت‌افزاری هوش مصنوعی آلتمن سرمایه‌گذاری خواهد کرد. سون، آلتمن و آیو ظاهراً در مورد امکان ایجاد یک شرکت جدید بحث کرده‌اند.
این گزارش همچنین اشاره کرد که توسعه ممکن است چند ماه طول بکشد تا اعلام رسمی شود.

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *