«نمونه ایمیل» مدیران آمازون برای اخراج کارمندانی که قوانین دورکاری را رعایت نمی‌کنند

ارشادی
اشتراک‌گذاری در:
هشدار آمازون به دورکاری کارمندان

طبق گزارش‌ها، آمازون برای اجرای سیاست‌های اجباری خود در دفتر، قاطع به‌نظر می‌رسد. بر اساس گزارشی در The Insider، این شرکت به مدیران اجازه داده است تا کارکنانی را که از پیروی از سیاست‌های سه روز در هفته آن در دفتر خودداری می‌‎کنند، اخراج کند. این تقریباً یک ماه پس از آن صورت می‌گیرد که اندی جاسی، مدیرعامل شرکت، گفت که چشم‌انداز کارمندانی که از انجام کارهای اداری خودداری می‌کنند در آمازون ضعیف است. او گفت: «اگر نمی‌توانید مخالفت کنید و متعهد شوید، احتمالاً آمازون برای شما کارساز نخواهد بود.»

آمازون در اوایل این هفته دستورالعمل‌ها و نکات گفتگوی مدیران را از طریق یک پورتال داخلی به اشتراک گذاشت. این دستورالعمل از مدیران می‌خواهد که ابتدا با کارمندانی که قانون سه روز در هفته را رعایت نمی‌کنند، گفتگوی خصوصی داشته باشند. سپس، مدیران باید بحث را در یک ایمیل مستند کنند. اگر کارمند همچنان از رعایت قوانین خودداری کند، مدیر باید جلسه دیگری را برگزار کند و در صورت نیاز اقدامات انضباطی که شامل خاتمه کار است را انجام دهد.

نمونه ایمیل

در اینجا نمونه‌ای از الگوی مستندات زیر است که مدیران می‌توانند هنگام شروع جلسات بعدی با کارمندانی که از آمدن منظم به دفتر خودداری می‌کنند، استفاده کنند. به مدیران کشورهای غیرآمریکایی گفته می‌شود که با شریک منابع انسانی خود مشورت کنند «زیرا الگو در کشورهای مختلف متفاوت خواهد بود.»

[نام کارمند]،
من بعد از گفتگو و بازگشت به دفتر در [INSERT DATE] شما را دنبال می‌کنم. من می‌خواهم اطمینان حاصل کنم که انتظارات و گام‌های بعدی مشخص است. در طول بحث، ما به‌دنبال این بودیم که بفهمیم آیا چالش خاصی وجود دارد که شما آن‌را تجربه می‌کنید که حداقل سه روز در هفته شما را از بازگشت به دفتر باز می‌دارد. بر اساس بحث ما، من موضوع را درک نکردم. در عوض، [یک یا b را انتخاب کنید: الف) از آخرین مکالمه ما با انتظارات بازگشت آمازون به دفتر کار مطابقت نکرده‌اید. ب) شما به وضوح اعلام کرده اید که قصد ندارید به انتظارات آمازون برای بازگشت به دفتر پایبند باشید.]
همانطور که بحث کردیم، بازگشت به دفتر حداقل سه روز در هفته به نفع مشتریان، شرکت و اعضای تیم ما است. اگر در عرض دو هفته [با درج تاریخ برای جمعه دو هفته در آینده] به این انتظار پایبند نباشید، اقدام اصلاحی رسمی دریافت خواهید کرد. پس از آن زمان، اگر حداقل سه روز در هفته با بازگشت به مطب مطابقت مستمر نداشته باشید، مشمول نظم و انضباط بیشتری تا پایان کارتان خواهید شد.
اگر سؤالی دارید یا ترجیح می‌دهید با هم روی راه‌حل‌هایی کار کنید که به شما امکان می‌دهد انتظارات آمازون را برای بازگشت به دفتر برآورده کنید، لطفاً در اسرع وقت به ما اطلاع دهید. ما بعد از دو هفته دوباره ملاقات خواهیم کرد تا در مورد پیشرفت شما صحبت کنیم.
[نام مدیر]

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *