یک باگ در اندروید 14 که شبیه یک باج‌افزار است

ارشادی
اشتراک‌گذاری در:
شباهت باگ اندروید ۱۴ به یک باج‌افزار

برخی از کاربران اندروید ۱۴ می‌گویند که مشکلاتی ازجمله دسترسی‌نداشتن به حافظه و کرش‌کردن اپلیکیشن‌ها را مشاهده کرده‌اند.
 
به گزارش افتانا به‌نقل از وبلاگ گوگل، خطاهای نرم‌افزاری سیستم‌عامل اندروید ۱۴ برای افرادی که با چند پروفایل کاربری در گوشی خود فعالیت می‌کنند، دردسرساز شده است. کاربران مشکلات خود را ازطریق بخش پیگیری مشکل سایت گوگل (Google Issue Tracker) مطرح کرده‌اند. نماینده‌ی گوگل باگ را تأیید کرد و گفت که تیم توسعه‌دهنده برای رفع آن سخت تلاش خواهد کرد.
 
نماینده گوگل در پاسخ به پیام‌ کاربران نوشته است: «تیم ما مشکل حافظه ذخیره‌سازی گوشی پیکسل با اندروید ۱۴ را بررسی کرده است و به‌زودی آن را رفع خواهد کرد. در آینده، جزئیات بیشتری درباره‌ی مسئله بیان خواهیم کرد.»
 
گزارش‌های اولیه اغلب مربوط به دارندگان گوشی پیکسل ۶ بود؛ اما در روزهای اخیر تیم پیگیری مشکل گوگل بیش از ۳۵۰ پاسخ دریافت کرده و فهمیده است که مشکل به گوشی‌‌های دیگر هم گسترش یافته است. بعضی از این مشکلات، شامل حذف برنامه‌ها و کرش‌کردن مداوم و حتی قفل‌شدن کامل دسترسی به حافظه‌ی ذخیره‌سازی ازطریق یکی از حساب‌های کاربری متصل به گوشی است.
 
در‌حال‌حاضر، تعداد پیام‌ها در بخش پیگیری مشکل سایت گوگل از ۴۲۰ مورد عبور کرده است و بعضی از کاربران فایل‌ها یا اسکرین‌شات مشکل را به پیام خود الصاق کرده‌اند. چندین کاربر گفته‌اند که نمی‌توانند اسکرین‌شات ارائه دهند؛ زیرا سیستم‌عامل خطای دسترسی‌نداشتن به حافظه را اعلام می‌کند. چند نفر این تجربه را با آلودگی به نرم‌افزارهای باج‌افزار مشابه دانستند.
 
منبع: Google

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *