،

با اندروید 15 حتی گوشی خاموش خود را می‌توانید پیدا کنید

ارشادی
اشتراک‌گذاری در:
پیدا کردن گوشی خاموش با ویژگی اندروید 15

پیدا کردن یک تلفن اندرویدی گم شده می‌تواند تجربه ناامید کننده‌ای باشد، به‌خصوص زمانی که دستگاه خاموش است. سیستم Find My Device Google، اگرچه مفید است، اما محدودیت‌های خود را دارد، به‌خصوص زمانی که دستگاه متصل نیست. با اندروید 15، گوگل قصد دارد با معرفی یک Powered Off Finding API جدید با این مشکل مقابله کند.

گزارش اخیر Android Police نشان می‌دهد که چگونه API می‌‎تواند به مکان‌یابی دستگاه‌ها حتی زمانی که خاموش هستند کمک کند. اساساً این سیستم با وراد کردن حافظه به بلوتوث و چراغ‌ها، به‌صورت از پیش محاسبه شده در حافظه کنترلر بلوتوث کار می‌کند.

پیدا کردن گوشی خاموش با استفاده از سیستم اندروید 15

با این حال، یک نکته وجود دارد: سخت‌افزار ویژه‌ای برای دستگاه مورد نیاز است تا کنترلر بلوتوث را تامین کند و به آن اجازه می‌دهد حتی زمانی که تلفن کاملاً خاموش است، کار کند. در نتیجه، ذخیره کمی باتری نیز ممکن است برای عملکرد این ویژگی ضروری باشد.

اگرچه شایعات اولیه حاکی از آن بود که این ویژگی ممکن است با پیکسل 9 آغاز شود، اما گزارش Android Police اکنون نشان می‌دهد که پیکسل 8 نیز می‌تواند پس از به‌روز رسانی به اندروید 15 از آن بهره‌مند شود.

علاوه بر الزامات سخت‌افزاری، تلاش‌های مهندسی نرم افزار قابل توجهی برای پشتیبانی از Bluetooth Finder HAL (لایه انتزاعی سخت افزار) ضروری است. کاربران همچنین باید مطمئن شوند که به Android 15 به روز شده‌اند و آخرین نسخه سیستم Find My Device Google را دارند.

متأسفانه دستگاه‌های قدیمی‌تر مانند پیکسل فولد، سری پیکسل 7 و سری پیکسل 6 کمتر این قابلیت را دریافت می‌کنند. مشخص نیست که آیا این دستگاه‌ها فاقد سخت‌افزار لازم هستند یا اینکه محدودیت‌ها صرفاً مبتنی بر نرم‌افزار هستند.

با این حال، این امکان وجود دارد که این ویژگی برای انتخاب دستگاه‌های قدیمی‌تر در آینده، به‌ویژه برای مدل‌های پیشرفته اخیر مانند Pixel Fold، گسترش یابد.

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *