کاربران گوشی‌های اندرویدی بزرگترین مزیت واتس‌اپ را از دست می‌دهند

ارشادی
اشتراک‌گذاری در:
محدودیت فضای ذخیره سازی واتس اپپ

کاربران گوشی‌های هوشمند اندرویدی بزرگترین مزیت واتس اپ خود را از دست خواهند داد. گوگل و واتس‌اپ تغییری را اعلام کرده‌اند که در آن چت و پشتیبان‌گیری رسانه‌های واتس‌اپ در دستگاه‌های اندرویدی به حساب ذخیره‌سازی ابری حساب Google کاربران حساب می‌شود. گوگل در بیانیه‌ای اعلام کرد: «پشتیبان‌گیری‌های چت واتس‌اپ و رسانه‌ها در اندروید از دسامبر ۲۰۲۳ برای محدودیت فضای ذخیره‌سازی ابری حساب Google شما شروع می‌شود». برای کسانی که نمی‌دانند، تا کنون گوگل به کاربران گوشی‌های هوشمند اندرویدی فضای ذخیره‌سازی رایگان را برای گرفتن نسخه پشتیبان از چت‌های واتس‌اپ خود ارائه کرده است. این فضای ذخیره سازی رایگان بیش از 15 گیگابایت فضای ذخیره سازی است که با هر حساب Google ارائه می‌شود.

ذخیره‌سازی حساب Google

Google با هر حساب Google 15 گیگابایت فضای ذخیره‌سازی رایگان ارائه می‌دهد. این 15 گیگابایت در Gmail، Google Drive و Google Photos مشترک است. این تغییر از دسامبر 2023 برای کاربران واتس‌اپ بتا اعمال می‌شود و «به تدریج در نیمه اول سال 2024 برای همه کاربران واتس‌اپ اندروید اعمال خواهد شد». یک بنر در تنظیمات WhatsApp > Chats > پشتیبان‌گیری چت وجود خواهد داشت: «۳۰ روز قبل از این تغییر».

در بیانیه، این شرکت خاطرنشان کرد که فضای ذخیره‌سازی رایگانی که ارائه می‌کند سه برابر بیشتر از چیزی است که اپل در iCloud ارائه می‌کند. فضای ذخیره‌سازی رایگان ارائه شده با حساب‌های Google «3 برابر بیشتر از اکثر پلتفرم‌های تلفن همراه» در iOS و iCloud است. با این حال، گوگل همچنین خاطرنشان می‌کند که «تجربه پشتیبان‌گیری واتس‌اپ در اندروید با نحوه عملکرد آن در سایر پلتفرم‌ها مطابقت خواهد داشت».

محدودیت فضای ذخیره سازی بر کاربران چه تاثیری خواهد داشت

اگر کاربران محدودیت فضای ذخیره‌سازی داشته باشند، از آنها خواسته می‌شود تا با حذف مواردی که نیازی ندارند، فضایی را برای ازسرگیری نسخه‌های پشتیبان آزاد کنند.

گوگل در حال حاضر ابزارهای مدیریت فضای ذخیره سازی را برای حذف سریع عکس‌ها و سایر فایل‌های بزرگ که به زمانی که تغییراتی در خط مشی پشتیبان Google Photos خود اعمال کرده است، ارائه می‌دهد. پیشنهاد دیگر حذف آیتم‌ها از واتس‌اپ است، بنابراین «فضای ذخیره‌سازی مورد استفاده توسط پشتیبان بعدی واتس‌اپ شما کاهش می‌یابد».

برای کمک به کاربران در انتقال، Google قصد دارد به زودی تبلیغات محدود و یکبار مصرف Google One را برای کاربران واجد شرایط ارائه کند.

این تغییرات که از دسامبر آغاز می‌شوند، برای حساب‌های Google شخصی اعمال می‌شوند: «اگر اشتراک Google Workspace از طریق محل کار یا تحصیل دارید، سهمیه فضای ذخیره‌سازی شما در حال حاضر تحت تأثیر قرار نمی‌گیرد».

بیانیه گوگل در پایان می‌گوید: “ما به کار با WhatsApp ادامه می‌دهیم تا پشتیبانی مطمئن و ایمن پشتیبان‌گیری را به شما ارائه دهیم. لطفاً منتظر به‌روزرسانی‌های بیشتر باشید.”

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *