، ،

اندرویدی‌ها باید منتظر این ویژگی خاص آیفون باشند

ارشادی
اشتراک‌گذاری در:
اندروید ارتباطات اضطراری ماهواره ای

کاربران گوشی‌های هوشمند اندرویدی برای دسترسی به ارتباطات اضطراری مبتنی بر ماهواره باید بیشتر منتظر بمانند. طبق گزارش‌ها، همکاری کوالکام، سازنده تراشه‌های آمریکایی با ایریدیوم به پایان رسیده است. کوالکام در اوایل سال 2023 ماهواره اسنپدراگون را معرفی کرد. این همکاری برای برقراری اتصال ماهواره‌ای دو طرفه به تلفن‌های هوشمند برای مواقع اضطراری انجام شد. این فناوری به تلفن‌ها این امکان را می‌دهد که برای موقعیت‌هایی که هیچ شبکه تلفن همراهی در محدوده وجود ندارد، پیام ارسال و دریافت کنند.
برای اتصال ماهواره‌ای، سازنده تراشه برنامه‌هایی برای استفاده از صورت فلکی ایریدیوم از ماهواره‌های مدار پایین زمین داشت. با پایان این همکاری، ویژگی اتصال ماهواره ای ممکن است برای گوشی‌های هوشمندی که با چیپست‌های اسنپدراگون عرضه می‌شوند، وارد نشود. همکاری کوالکام و ایریدیوم برای اتصال ماهواره‌ای دو طرفه به‌طور ناگهانی پایان یافته است.

چرا کوالکام به همکاری خود با ایریدیوم پایان داد؟

ایریدیوم اخیراً با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که با همکاری کوالکام یک ویژگی ارتباطی مبتنی بر ماهواره برای تلفن‌ها را با موفقیت توسعه داده است. این شرکت همچنین با موفقیت این فناوری ها را به نمایش گذاشته است. با این حال، سازنده تراشه تصمیم گرفت به این توافق پایان دهد زیرا برندهای تلفن از این ویژگی استفاده نکردند.
تراشه اسنپدراگون 8 نسل 2 کوالکام در حال حاضر از فناوری Snapdragon Satellite پشتیبانی می‌کند. با این حال، تنها زمانی می‌توان آن را در تلفن‌ها فعال کرد که سازندگان سخت‌افزار آنتن اضافی را به دستگاه‌های خود اضافه کنند.

کوالکام در بیانیه‌ای به CNBC گفت که برندهای گوشی‌های هوشمند ترجیح می‌دهند از اتصال ماهواره‌ای دو طرفه مبتنی بر استاندارد استفاده کنند. بنابراین، آن‌ها قصد ندارند فناوری اختصاصی کوالکام را به دستگاه‌های خود بیاورند. این دلیلی است که سازنده تراشه با همکاری Iridium توسعه این ویژگی را متوقف کند.
با این حال، با پایان یافتن این قرارداد با کوالکام، ایریدیوم این امکان را خواهد داشت که به‌طور مستقیم با برندهای گوشی‌های هوشمند، سایر سازندگان چیپست و توسعه‌دهندگان سیستم عامل همکاری کند.
چندین سازنده گوشی‌های هوشمند، ارائه دهندگان خدمات و شرکت‌های ماهواره‌ای در پروژه‌های مشابه شریک شده‌اند. این شامل Apple، Iridium، SpaceX، AT&T، T-Mobile، AST SpaceMobile و غیره می‌شود.
اپل، سازنده آیفون نیز سرمایه‌گذاری زیادی در ارائه سرویس «SOS اضطراری با ماهواره» خود انجام داده است. این شرکت این سرویس را در طول عرضه مدل های آیفون 14 خود در سال 2022 ارائه کرد.

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *