بزرگترین به‌روز رسانی تاریخ آیفون برای کدام سال بود

ارشادی
اشتراک‌گذاری در:
بزرگترین به روز رسانی اپل برای آیفون در سال های hodv

اپل روی به‌روزرسانی نرم‌افزار بعدی آیفون‌ها، یعنی iOS 18 حساب باز کزده است، به‌طوری که می‌تواند یکی از اصلی‌ترین نقاط فروش آیفون‌های سال آینده باشد. این بسیار حیاتی بود که اپل مجبور شد توسعه همه نسخه‌های بعدی نرم‌افزار خود را به‌مدت یک هفته متوقف کند تا بتواند زمان خود را صرف رفع باگ‌ها کند. اما این مانع اپل نمی‌شود، زیرا هنوز ویژگی‌های بزرگی برای نسخه بعدی iOS برنامه‌ریزی شده است.
مارک گورمن از بلومبرگ در خبرنامه Power On خود گزارش می‌دهد که iOS 18 در داخل توسط اپل به‌عنوان “جاه طلبانه و قانع کننده” معرفی شده است. هدف این است که iOS 18 با بهبودهای قابل توجهی در عملکرد و امنیت و همچنین ویژگی‌ها و طراحی‌های جدید عرضه شود.

هنوز مشخص نیست که چه ویژگی‌های جدیدی در iOS 18 گنجانده خواهد شد، اما به گفته Gurman، پس از چند سال دریافت به‌روزرسانی‌هایی با اندازه متوسط برای کاربران آیفون و آی‌پد ارائه خواهد شد.
می‌توان استدلال کرد که آخرین به‌روز رسانی قابل توجه برای آیفون iOS 14 بود که در سال 2020 منتشر شد.

گفته می‌شود که برای iOS 18، اپل برخی از ویژگی‌های هوش مصنوعی مولد را در دست توسعه دارد. با این حال، هیچ توضیحی در مورد چگونگی عملکرد آن برای کاربران نهایی داده نشده.

هیچ تاخیری در انتشار iOS 18 اتفاق نخواهد افتاد

به گفته گورمن، توقف یک هفته‌ای توسعه iOS 18، انتشار نهایی این نرم افزار را به تاخیر نمی‌اندازد. بدترین سناریو این است که شرکت زمان کمتری برای رسیدگی به مشکلات لحظه آخری قبل از راه اندازی داشته باشد.
اپل توسعه iOS 15 و macOS 15 خود را برای رفع اشکالات احتمالی متوقف کرد. این وقفه در رفع اشکال، شروع مرحله بعدی را یک هفته به تاخیر انداخته است و به مهندسان نرم‌افزار اجازه می‌دهد تا بر رفع مشکلات تمرکز کنند.
اپل در سال 2019 تصمیم مشابهی گرفت و رویه‌ها را به دلیل اشکالات و تاخیر در ویژگی‌ها که باعث اشکال در روز راه‌اندازی شد، اصلاح کرد.
هر چرخه توسعه نرم‌افزار معمولاً دارای چهار نقطه عطف قبل از کنفرانس جهانی توسعه‌دهندگان ژوئن است. این آخرین چرخه یک هفته اضافی برای رسیدگی به اشکالات به‌دلیل وقفه اشکال زدایی در اختیار اپل قرار داد.

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *