با کاهش فروش آیفون، مدیرعامل اپل، سفری «غافلگیرکننده» به چین انجام داد

ارشادی
اشتراک‌گذاری در:
رقابت هواوی با آیفون در بازار بزرگ چین

تیم کوک، مدیر عامل اپل، سفری «غافلگیرکننده» به چین داشت. طبق گزارش بلومبرگ، کوک وارد این کشور شد و از شهر چنگدو بازدید کرد و در آنجا با گیمرها تعامل داشت. بر اساس این گزارش، کوک همچنین با گیمرهای بازی محبوب Tencent به‌نام Honor of Kings ملاقات کرد.
کوک در شبکه اجتماعی چینی Weibo در مورد تعامل خود با گیمرها پستی منتشر کرد. «Honor of Kings پر اکشن از اینجا در چنگدو شروع شد و اکنون به یک پدیده جهانی در اپ استور تبدیل شده است. از گروه استودیو TiMi و همه گیمرهای با استعدادی که در Apple Taikoo Li Chengdu رقابت می‌کردند سپاسگزاریم. انرژی امشب فوق‌العاده زیاد بود». همانطور که در توییتی نیز نشان داده شده است، کوک به فروشگاه Apple Taikoo Li در چنگدو نیز رفت.

گوشی‌های هواوی محبوب‌ترند

بر اساس گزارش دیگری از بلومبرگ که به گزارش Counterpoint Research استناد می‌کند، میت 60 پرو هوآوی از آیفون 15 در چین پیشی گرفته است. در واقع فروش سری آیفون 15 در مقایسه با سری آیفون 14 کمتر است. طبق این گزارش، در 17 روز اول، فروش آیفون‌های سری 15 4.5 درصد کمتر از سری آیفون 14 بوده است.

از سوی دیگر، تحلیلگران Jeffries می‌گویند که فروش اپل به‌میزان دو رقمی کاهش یافته است. تحلیلگران همچنین پیش‌بینی می‌کنند که هوآوی می‌تواند در سال 2024 اپل را در چین شکست دهد. تحلیل‌گران جفریز می‌نویسند: «این روند نشان می‌دهد که آیفون در سال 2024 از هواوی شکست خواهد خورد. ما معتقدیم تقاضای ضعیف در چین در نهایت منجر به کمتر از حد انتظار عرضه جهانی آیفون خواهد شد. از آنجایی که چین یکی از بزرگ‌ترین بازارهای گوشی‌های هوشمند است و برای اپل بسیار حیاتی است، ممکن است عرضه کلی آیفون تحت تأثیر قرار گیرد.
تحقیقات Counterpoint می‌گوید که اقتصاد چین هنوز به‌دلیل همه‌گیری کووید-19 تحت تاثیر است و این بر فروش آیفون در این کشور تأثیر گذاشته است.

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *