، ،

اپل برای جبران عقب‌ماندگی در هوش مصنوعی به جمنای گوگل روی آورد

ارشادی
اشتراک‌گذاری در:
اپل از هوش مصنوعی گوگل جمنای استفاده خواهد کرد؟

طبق گزارش بلومبرگ، اپل در حال مذاکره برای استفاده از موتور هوش مصنوعی Gemini گوگل در آیفون است. گفته می‌شود که این دو شرکت در حال مذاکره فعال هستند تا به اپل اجازه دهند مجوز Gemini را برای قدرت بخشیدن به برخی از ویژگی‌های هوش مصنوعی مولد در iOS 18 فراهم کنند.

همچنین گفته می‌شود که اپل در این مورد با OpenAI گفتگو کرده است. با این حال، معامله اپل با گوگل (اگر محقق شود) بر اساس توافقات موجود مربوط به تبدیل جستجوی گوگل به موتور جستجوی پیش‌فرض در آیفون‌ها خواهد بود.

جزئیات گزارش بلومبرگ

این گزارش حاکی از آن است که اپل و گوگل هنوز در مورد شرایط قرارداد، نام تجاری یا نحوه اجرای آن تصمیم نگرفته‌اند. بنابراین، هنوز جای شگفتی وجود دارد، به‌خصوص اگر به ادغام OpenAI ChatGPT یا برداشت خود اپل از مدل‌های هوش مصنوعی مولد امیدوار بودید. اپل همچنین می‌تواند چندین شریک را انتخاب کند.

گفته می‌شود اپل در حال آماده‌سازی قابلیت‌های جدید به‌عنوان بخشی از iOS 18 بر اساس مدل‌های هوش مصنوعی خود است. با این حال، این گزارش با افزودن اینکه این پیشرفت‌ها بر ویژگی‌های روی دستگاه تمرکز دارند، این را متمایز می‌کند. اپل به‌دنبال شرکایی برای راه‌حل‌های هوش مصنوعی ارائه‌شده در فضای ابری است، از جمله عملکردهای هوش مصنوعی مولد برای ایجاد تصاویر و نوشتن مقاله بر اساس دستورهای ساده.

گفته می شود اپل در حال آزمایش مدل زبان بزرگ خود با کد Ajax است. برخی از کارمندان همچنین یک ربات چت ساده با نام مستعار Apple GPT را امتحان کرده‌اند. با این حال، این موارد نسبت به پیشنهادات گوگل و رقبا پایین‌تر است، بنابراین مشارکت منطقی‌تر است.

این گزارش نشان می‌دهد که ویژگی‌های مولد هوش مصنوعی مورد بحث برای iOS 18 به‌طور کلی می‌تواند در سیری و سایر برنامه‌ها استفاده شود. قابلیت‌های مدل‌های بومی اپل با ویژگی‌هایی مانند ارائه فعالانه اطلاعات و انجام وظایف در پس‌زمینه برای کاربران در سیستم‌عامل بافته می‌شود.

ما انتظار داریم در کنفرانس سالانه توسعه‌دهندگان در سراسر جهان (WWDC) که احتمالاً در اوایل ژوئن برگزار می‌شود، در مورد تلاش‌های هوش مصنوعی اپل اطلاعات بیشتری کسب کنیم.

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *